reklama

Google Duo skončilo, další projekt od Google byl pohřben

Google Duo skončilo, další projekt od Google byl pohřben
2022-08-17T19:30:10+01:00
• 17. 8. 2022

Zdroj: arstechnica.com

Google představil v roce 2016 dva nové produkty. Chytrého asistenta Allo a nástroj pro videohovory Duo. Allo skončilo po třech letech, Duo po šesti v letošním srpnu. 17. srpna přišel uživatelům e-mail, že do konce roku se automaticky aplikace Duo v jejich telefonu změní na Meet.

Google Duo Meet Google Duo Meet Google Duo Meet

Zdroj: redakce Dotekomanie.cz

Duo však v Obchodě Play zůstává

Po kliknutí na ikonku Duo se uživateli ukáže informační obrazovka se třemi kartami, kde je popsán přesun na Meet. Po proklikání se informacemi o transformaci, uživateli zmizí ikonka Duo a změní se na Meet se zelenou ikonou. Pokud má uživatel nainstalován původní Meet na zařízení, zůstane mu tam taktéž s barevnou ikonou ve stylu Chrome loga.

Google Duo Meet

Zdroj: Googel

Na zařízení je možné mít dva Meety. V Obchodě Play je však Duo stále dostupné a je k nainstalování, po jeho otevření je však z aplikace vytvořen Meet, který vypadá vizuálně odlišně než původní Meet. Jak Google hodlá situaci vyřešit, zatím není zřejmé, je však evidentní, že transformace není hotová a má ještě chyby.

Google Duo Meet

Zdroj: redakce Dotekomanie.cz

Dle oficiálního e-mailu o změně má aplikace Duo přejít na Meet v barevné verzi a nevytvářet si vlastní odlišnou ikonu a duplicitní aplikaci v zařízení. Uživatel bude nucen si pravděpodobně jednu z duplicitních aplikací odinstalovat. Změna z Dua na Meet již probíhá a měli by ji vidět uživatelé v Česku po kliknutí na nainstalovanou aplikaci Duo v telefonu. Pokud změnu nevidí, nemusí být pro jejich zařízení změna ještě povolena, protože Google v oznámení píše, že celkový proces tranzice chce provést do konce tohoto roku.

Google Duo Meet

Zdroj: redakce Dotekomanie.cz

 

logo-app Google Duo Google LLC Zdarma ANDROID logo-app Hangouts Meet Google Inc. Zdarma ANDROID

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat