Apple by mohl pro některé trhy dodat iPhony 14 s eSIM

Apple by mohl pro některé trhy dodat iPhony 14 s eSIM

Zdroj: Dotekomanie.cz

Ačkoliv je klasická SIM karta stále jistým standardem, pomalu, ale jistě se na trh s mobilními a nositelnými zařízeními, dostává nový standard. Tento standard je budoucností a nese název eSIM.

Apple chce u iPhonů 14 vyzkoušet nový standard eSIM

Nejinak tomu je i u výrobce Apple, který u svých nadcházejících modelů iPhone 14 plánuje pro některé trhy uvést pouze verze s eSIM. V tuto chvíli se nepředpokládá, že by Apple začal masivně přecházet na tuto variantu, nicméně si tímto krokem chce vyzkoušet, jak budou spotřebitelé tomuto novému standardu nakloněni.

Apple

Zdroj: MacRumors

Co to vlastně ta eSIM je? Jedná se o zabudovaný čip v telefonu, na který se skrze naskenovaný QR nahraje konfigurace pro mobilní služby. Hlavní výhodou je, že se v telefonu uvolní drahocenné místo, které se pak může použít pro jiný hardware, nebo pro efektivnější chlazení.

Zdroje: gsmarena.com, 9to5mac.com

Sbohem, Apple AI! 🛑 Velký přehled iOS 27 a tajné hinty na ohebný iPhone

💡ANKETA: Používáte na svém telefonu funkci Always-On Display (neustále zobrazené hodiny a notifikace)?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Profilovka

Senior Editor jehož vášní jsou AI, mobilní technologie a vše kolem IT. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim