reklama

Google Lens dostává lepší integraci v Chromu

Google Lens dostává lepší integraci v Chromu
2022-06-01T08:00:01+01:00
• 1. 6. 2022

Fotka od Firmbee.com Z Unsplash

Google Lens je zřejmě klíčová služba pro společnost, aspoň soudě podle počtu novinek a změn, kterých jsme se dočkali nejen v poslední době. Jde také vidět, že je zde snaha integrovat Lens do mnoha aplikací. Google vylepšil webové rozhraní, ale jak se ukazuje, Chrome pro počítače dostává lepší integraci.

Chrome a Lens

Google nabízel přes kontextovou nabídku v Chromu funkci vyhledávání obrázku, ale tato možnost byla vyměněna za vyhledávání pomocí Google Lens. Pokud jste funkci použili, byli jste přesměrování na webovou verzi služby, kde jste mohli pokračovat v získávání informací. To se s novější verzí Chromu změnilo, ale nejsme si zcela jistí, kdy Google novinku nasadil, nebo jestli je rozšířená.

Nově se totiž neotevře nová záložka, jak byste čekali. Místo toho se na pravé straně objeví výsledky služby Google Lens, kde jde vidět, co se podařilo na obrázku identifikovat. Nabízí se funkce pro vyhledávání, kopírování textu, překladač a zřejmě i další. Níže jsou pak výsledky vyhledávání.

praha 1920x1080x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Toto okno zůstává na svém místě, a to i v případě, že kliknete na jiný tab. Můžete ho zavřít přes křížek nebo si nechat otevřít výsledky na samostatném tabu.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim