reklama

Google Disk dostane zástupce souborů, zřejmě ušetří mnoho místa

Google Disk dostane zástupce souborů, zřejmě ušetří mnoho místa
2022-06-17T16:26:53+01:00
• 17. 6. 2022

Fotka od Firmbee.com Z Unsplash

Patříte mezi ty uživatele, co si za každou cenu drží pořádek v souborech na počítači, v mobilu nebo v cloudových službách? Nebo jste již dávno ztratili přehled a už nevíte, jestli některý soubor je v cloudu na několika místech? Google se zřejmě zaměřil na tuto problematiku a zavádí zástupce, dalo by se říci automatické.

Zástupci souborů

Poslední větší novinkou od Googlu pro službu Disk jsou klávesové zkratky a nyní jsou na pořadu dne zástupci souborů. Google tuto novinku představil před nějakou dobou, přičemž její nasazení u všech uživatelů je plánováno na tento rok. Jakmile je váš účet připraven, ihned vás služba informuje o této novince skrze dialogové okno.

Screenshot 16 525x437x

Zdroj: Google

Google sice novinku vysvětluje tak, že se zjednoduší struktura souborů a složek, ale asi bude mít tato změna dopad i na samotný prostor. Pokud tedy máte identický soubor v několika složkách a dojde k nahrazení až na jeden za zástupce, tak nebudou spotřebovávat prostor v Google Disku.

Dříve jste soubory a složky mohli na Mém disku mít v několika umístěních. Zavedení zástupců zjednodušilo strukturu souborů a složek a umožnilo snadný přístup k položkám. Pomocí zástupců teď můžete soubory a složky snadněji najít a uspořádávat na více Discích Google a původní verzi přitom ponechat v jednom umístění.

Celý proces je automatický a nelze ho zrušit. Google tuto změnu provede i v případě, že se vám nemusí zamlouvat. Pokud ale máte dva stejné soubory a jeden se liší i třeba v jednom písmenku někde v testu, tak jde z pohledu Googlu o dva samostatné soubory. Systém skutečně sleduje jen zcela identické soubory.

Screenshot 17 529x456x Screenshot 18 525x428x

Zdroj: Google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim