reklama

Instagram vylepšuje tagy a také hodnocení

Instagram vylepšuje tagy a také hodnocení
2022-04-24T18:00:23+01:00
• 24. 4. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Instagram dostává sem tam nějaké vylepšení, přičemž některá z nich oznamuje přímo Adam Mosseri, ředitel této služby. Tentokrát jsme se dočkali oznámení tří novinek, ale jedná je poměrně podstatná, byť je otázkou, jak moc dobře bude fungovat.

Instagram přidává možnost podpory pro nejrůznější hnutí

Lepší algoritmus?

Adam Mosseri zpravidla vydá video, kde oznamuje novinky sociální sítě Twitter. Je celkem zvláštní, že většinou toto video je na Twitteru. Tentokrát jsme se dočkali oznámení dostupnosti označování produktů v obsahu pro všechny uživatele. Zatím je ale novinka dostupná jen v USA, ale později se dostane do celého světa. Kdokoliv tak bude moci přímo ve svém příspěvku nebo příběhu označit konkrétní produkt, pakliže je v databázi Instagramu.

Další novinka se dotýká vylepšení označování uživatelských účtů. Pakliže je například v příspěvku označen nějaký účet, tak při kliknutí na něj se zobrazí přímo v něm všechny označení účty. Při větším počtu je problém si někdy vybrat kýžený účet. Zde dojde ke změně, respektive se dočkáme lepšího zobrazí. Místo ukázání účtů v příspěvku bude dostupné dialogové okno se seznamem označených účtů.

Screenshot 1 689x1161x

Zdroj: Instagram

Poslední novinka se týká algoritmů. Sice Adam Mosseri nebyl příliš konkrétní, ale nově se chtějí soustředit na lepší zvýhodnění originálního obsahu. Instagram se tedy bude snažit rozeznat jen přesdílený obsah. Dalo by se říci, že pokud se objeví na sociální sítí něco zcela nového, dostane lepší hodnocení a zviditelnění než jen mnohokrát sdílený obsah. Můžeme očekávat, že samotné výsledky nebudou ihned k vidění a je otázkou, jestli tato změna nepůjde nějak zneužít.

Zdroje: twitter.com, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim