reklama

Samsung zrychluje aktualizace mobilů v Evropě

Samsung zrychluje aktualizace mobilů v Evropě
2022-01-29T16:40:17+02:00
• 29. 1. 2022

Samsung Galaxy A52 5G; Zdroj: Dotekománie.cz

Pokud si chcete vybrat mobilní telefon, který vydrží dlouho, měli byste se dívat na strategii výrobce, co se týče i softwarové podpory. Sice mnoho výrobců se snaží nabídnout více než dva roky aktualizací, ale zatím nedostačují na Apple, který je v této oblasti skoro králem. Samsung se ale začíná zaměřovat na aktualizace a dokonce již umí nabídnout 5 let podpory. Ukazuje se ale také nová strategie, která se dotkne mobilů v Evropě.

Android 12 – které mobily mají dostupnou aktualizaci [aktualizováno]

Rychlejší aktualizace

Už jste si možná všimli jednoho zajímavého efektu. Samsung ohlásí dostupnost aktualizace pro mobil, ale první se dočkají v Polsku, pak Německu a nakonec se objeví s nějakým časovým odstupem v Česku. Také záleží na tom, jestli máte mobil z volného prodeje nebo od mobilního operátora.

Samsung ale udělal jednu drobnou změnu u Galaxy A52. Když pro tento mobil vyjde aktualizace, tak je dostupná u všech mobilních telefonů v Evropě. Výrobce totiž přestal vázat dostupnost aktualizace na CSC (Country Specific Code), tedy na specifikace určující, z které země je daný mobil. Konkrétně tento mobil má jako kód uvedenou zkratku EUX a je jedno, jestli je to zařízení z Německa nebo Česka. Podobná změna se odehrála i u novinek Galaxy Z Flip 3 (recenze) a Galaxy Z Fold 3 (recenze).

Galaxy A32 A52 A72 Family KV 1P 210309054422 4134x2327x

Samsung Galaxy A52 a Samsung Galaxy A52 5G; Zdroj: Samsung

Navíc zdroj ze Samsungu uvádí, že se již nevyvíjí firmware pro specifické země. Nově je vždy vyvíjen pro všechny země v Evropě, možná v EU. Jde sice na první pohled o drobnou změnu, ale eliminací roztříštění se dá zrychlit kompletně celý proces, a to i po stránce vývoje. Navíc se urychluje šíření aktualizací. Je samozřejmě otázkou, jestli bude tato strategie nasazena u všech zařízení.

Samsung tak dělá poměrně dobré kroky, které mohou vést k dlouhodobější spokojenosti zákazníků. Můžeme jen doufat, že si Samsung stanovil cíl ve vylepšení softwarové podpory svých zařízení. Snad se bude více snažit pokořit hlavního rivala a nabídnout ještě delší podporu.

Zdroje: sammobile.com, gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat