reklama

Facebook spustil nový obchod Stars Store, důvodem je eliminovat provizní poplatky Applu a Googlu

Facebook spustil nový obchod Stars Store, důvodem je eliminovat provizní poplatky Applu a Googlu
2021-12-09T18:35:13+01:00
• 9. 12. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Facebook se nevzdává a hledá nové způsoby, jak pomoci tvůrcům obsahu vyhnout se poplatkům, které si účtuje Apple a Google a spouští webový obchod Stars Store.

Facebook jde proti poplatkům, které si účtuje Apple a Google

Uživatelé si v obchodu budou moci nakoupit virtuální měnu, takzvané „Hvězdy“, kterými mohou podpořit tvůrce obsahu na Facebooku. Tuto virtuální měnu si mohli doposavad uživatelé kupovat prostřednictvím nákupů v App Store a Google Play. Apple i Google si ale účtují nemalou provizi z každého nákupu, a to chce Facebook změnit. Ten dokonce tvrdí, že si uživatelé nyní budou moci zakoupit více hvězd za nižší cenu.

Facebook Stars 1 1920x1080x

Zdroj: 9to5mac

Hvězdy v novém obchodě bude možné nakoupit prostřednictvím platebního systému Facebook Pay. Ty se budou ukládat do virtuální peněženky. Společnost rovněž uživatelům nabízí bonus v podobě 420 hvězd při nákupu 530 hvězd v hodnotě 9,99 dolarů. Facebook již delší dobu brojí především proti provizím, které si účtuje Apple, a to ve výši 30 % z každého nákupu. Chce tak zavést férovější podmínky a dát k dispozici více finančních prostředků tvůrcům. Facebook v roce 2020 obvinil Apple, že vybíráním poplatku ve výši 30 % poškozuje malé podniky. Apple čelí soudní žalobě za jeho provizní systém, nicméně se zatím nepodařilo prosadit jiné platební systémy, jelikož se Apple  proti žalobě odvolal.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim