reklama

Android Auto brzy umožní odesílat odpovědi na zprávy pomocí rychlých odpovědí přímo z dotykové obrazovky

Android Auto brzy umožní odesílat odpovědi na zprávy pomocí rychlých odpovědí přímo z dotykové obrazovky
2021-12-06T09:30:52+01:00
• 6. 12. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Android Auto je už k dispozici dlouhou dobu. Umožňuje zrcadlení vybraných aplikací z telefonu do infotainmentu našeho automobilu. Pokud nám někdo zaslal zprávu, bylo možné odpovědět pouze pomocí hlasového asistenta. Toto omezení samozřejmě má své opodstatnění z hlediska bezpečnosti.

V Android Auto bude možné odeslat rychlé zprávy přímo z displeje

Odpovídat na zprávy skrze Android Auto pomocí klávesnice by bylo značně rizikové, a proto tato možnost v Android Auto není. Stejné je to i v případě Apple Car Play, kde je možné na zprávy odpovídat pouze pomocí Siri asistentky. Google ale nyní oznamuje novinku, která nese název Smart Reply. Jedná se o podobnou analogii, jako když na hlasový hovor odpovíte ve svém telefonu pomocí předdefinované zprávy.

android auto smart reply 1 999x557x

Zdroj: Google

Smart Reply nabídne předdefinované zprávy, které bude možné z dotykové obrazovky odeslat. V tuto chvíli zatím není jasné, kdy bude funkce spuštěna. Kromě této novinky Google uvede ještě jednu a tou bude rychlejší vyhledávání hudby v mediálních aplikacích v rámci Android Auto. Nově bude stačit klepnout na ikonu pro vyhledávání hlasem a vyhledat svého oblíbeného umělce nebo skladbu.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim