reklama

Google snižuje provizi na 15 % u aplikací a her s předplatným

Google snižuje provizi na 15 % u aplikací a her s předplatným
2021-10-21T18:04:50+02:00
• 21. 10. 2021

Fotka od Innova Labs z Pixabay

V poslední době došlo na několik změn, co se týče spolupráce mezi vývojáři a samotnými provozovateli obchodů s aplikacemi a hrami. Google si stanovil, že z každé ceny si vezme 30 % jako poplatek za využívání Google Play a všeho spojeného s distribucí a službami. Nyní dochází na větší změnu.

Snížení pro všechny

V tuto chvíli musí každý vývojář akceptovat poplatek ve výši 30 % z ceny předplatného, přičemž po jednom roce při obnovení se poplatek snižuje na 15 %. Tento model ale nevyhovoval samotným vývojářům. Společnost uvádí, že po diskuzi došlo k větší změně.

Od 1. ledna dochází ke snížení poplatku na 15 % bez výjimky pro všechny vývojáře, co se týče modelu předplatného. Nebude nutné dodržovat nějaké limity. To se sice nějak moc nedotkne samotných uživatelů, ale vývojáři budou mít více financí pro rozvoj. Možná někteří přistoupí ke snížení ceny, ale s tím moc nepočítáme.

apps aplikace 1280x928x

Fotka od Pixelkult z Pixabay

Google dále snižuje poplatek pro aplikace, u kterých jsou náklady na provoz tvořeny samotným obsahem. To se týká například aplikací na prodej knih, video, hudby, přičemž sem spadají i streamovací služby. Zde se mohou provozovatelé dostat i na 10 %.

Jedná se rozhodně o dobrou zprávu pro samotné tvůrce aplikací, her a také obsahu. Budeme si muset počkat, jak se takové změny odrazí na kvalitě obsahu.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim