reklama

Na veřejnost uniká design a specifikace Huawei Nova 9 a Nova 9 Pro

Na veřejnost uniká design a specifikace Huawei Nova 9 a Nova 9 Pro
2021-09-17T16:28:00+02:00
• 18. 9. 2021

Nova 8 Pro 4G; Zdroj: Huawei

O smartphonech Huawei Nova 9 již před nějakou dobou unikly na veřejnost informace, zejména pak fotografie a celkový design. Spekulovalo se o představení ještě během léta, což Huawei s největší pravděpodobností nestihne, nicméně, oficiální premiéra nemusí být zase tak daleko. Kromě renderů nyní skrze TEENA unikají také klíčové specifikace obou smartphonů.

Huawei Nova 9

O tom, že Huawei Nova 9 Pro bude patřit mezi větší smartphony svědčí zejména displej. Ten by měl mít 6,72 palců a chybět nebude 120Hz obnovovací frekvence a 300Hz odezva na dotyk. Hlavní fotoaparát s rozlišením 50 MPx bude doplňovat 8MPx senzor společně s dvojicí 2MPx objektivů. K čemu však zbylé fotoaparáty budou sloužit, zatím nevíme. Na přední straně v průstřelu displeje budou umístěny 2 32MPx selfie kamerky, zda se bude jednat o širokoúhlý a ultra širokoúhlý fotoaparát, nebo fotoaparát a senzory pro rozpoznávání obličeje taktéž prozatím nevíme.

gsmarena 001 2 675x900x gsmarena 002 2 453x900x

Zdroj: GSMArena

Design a rozměry jsou na milimetr stejné jako u Honor 50 Pro, jediným rozdílem je rozdělení modulu fotoaparátu. Otazník také visí nad použitým procesorem, známá je jen frekvence jader 2,4 GHz. Mohlo by se tedy jednat o Snapdragon 778G, kvůli zákazům z USA však bez podpory 5G. Na oficiální představení a parametry si budeme muset počkat, vzhledem k již proběhlé certifikaci by ale Huawei novinky mohl uvést v blízké době.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat