reklama

Systém Windows 11 zřejmě nebude dostupný pro Apple Mac

Systém Windows 11 zřejmě nebude dostupný pro Apple Mac
2021-08-30T06:30:40+01:00
• 30. 8. 2021

Zdroj: 9to5Mac

Microsoft na začátku letošního roku představil Windows 11, který přináší nejen řadu novinek, ale také řadu omezení, pokud jde o spolupráci se starším hardwarem – nebo dokonce s Mac počítači. Společnost nakonec potvrdila některé změny v požadavcích na CPU pro Windows 11, ovšem podpora pro Mac zůstává stále nejistá. 

Windows 11

Microsoft stanovil hned tři hlavní požadavky pro počítače se systémem Windows 11. Nejprve musíte mít 64bitový procesor 1 GHz nebo rychlejší, alespoň 4 GB RAM a 64 GB úložiště. Počítač také potřebuje grafickou kartu kompatibilní s DirectX 12 a podporu TPM 2.0.

Systém Windows 11 zřejmě nebude dostupný pro Apple Mac

Poslední oznámená změna souvisí s požadavky na CPU. Zpočátku Microsoft hlásil, že W11 mohou provozovat pouze procesory představené po roce 2017, což rozrušilo miliony uživatelů po celém světě, kteří mají počítače se staršími, ale stále schopnými procesory. 

Windows 11

Zdroj: 9to5Mac

Přestože Windows 11 bude stále vydáván se stejnými požadavky, nebudete k aktualizaci potřebovat kompatibilní CPU. To znamená, že kdokoli se může pokusit nový systém nainstalovat, ale není zaručeno, že bude fungovat 100% správně. 

Větší smůlu mají uživatelů Maců. Bohužel pro ně zůstává situace ohledně oficiální podpory pro Windows 11 nejasná. Důvodem je, že Windows 11 vyžaduje Trusted Platform Module (TPM) 2.0, což je vrstva zabezpečení integrovaná do logické desky nebo firmwaru počítače. Apple nikdy nenabídl podporu TPM na žádném Macu, takže to může znamenat, že Windows 11 nikdy oficiálně podporu nezíská. 

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat