reklama

Google Pay pro hodinky konečně v Česku aktualizováno

Google Pay pro hodinky konečně v Česku [aktualizováno]
2021-08-13T13:43:15+02:00
• 12. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

11

Aktualizováno 12. 8.

Teprve včera Google zveřejnil informaci, že placení pomocí hodinek s Wear OS bude možné i v Česku, přičemž dodal, že služba bude dostupná v horizontu týdnů. Dnes nás informovala společnost Mobvoi, že již dnes lze aktivovat službu na modelech TicWatch C2 / C2+,
TicWatch E3, TicWatch Pro / Pro 2020 / Pro 4G / Pro 3 GPS a dalších, kromě E2 a S2. Někteří čtenáři nám potvrdili dostupnost a služba se objevila i na redakčních hodinkách TicWatch Pro. Celý proces nastavování je poměrně jednoduchý, kde si nastavíte první kartu a pak lze přidávat další. Všechny budete muset znovu ověřit. Také se připravte, že hodinky je nutné zabezpečit gestem, PINem nebo heslem.

Původní článek 11. 8.

Dnes Samsung v rámci akce Samsung Unpacked představil nové ohebné smatrphony, jedny sluchátka a rovnou několik variant hodinek Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic. Ty přichází se systémem Wear OS powered by Samsung s nadstavbou One UI Watch 3, ale ve své podstatě se stále jedná o novou verzi Wear OS 3 od Googlu, na které spolupracoval právě Samsung. Google ustoupil v mnoha oblastech, jak je vidět, ale Samsung se zasloužil o něco, co Google nebral zatím v potaz. Jde o dostupnost služby Google Pay na hodinkách.

S Google Pay zaplatíte i na hodinkách

Samsung ve své tiskové zprávě věnoval této novince jen pár slov, ale pro mnoho uživatelů se jedná o jednu z klíčových funkcí. Abyste mohli platit s hodinkami se systémem Wear OS, tak jste museli absolvovat manuální nastavení VPN, což má své nevýhody. Samotná informace, že konečně bude dostupnost Google Pay na hodinkách v Česku, je rozhodně pozitivní zprávou.

Návod na aktivaci Google Pay na Wear OS hodinkách

Hodinky půjdou do prodeje 27. srpna, přičemž Samsung uvádí, že právě v tento den bude služba dostupná na Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic. Obávali jsme se, že by zde byla exkluzivita jen na Wear OS 3 nebo samotné novinky od Samsungu, ale nakonec dnes Google potvrdil, že rozšiřuje dostupnost Google Pay také na Wear OS 2 pro 16 zemí, mezi kterými je i Česká republika.

Wear Community Blog Post Pay v1 1000x1000x

Zdroj: Google

Bohužel zde není stanoveno pevné datum, Google jen uvádí, že Google Pay bude dostupné na hodinkách nejen v Česku v horizontu týdnů. Takže nyní stačí počkat.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pavel Vodička

13. 8. 2021, 10:08

Potvrzuji funkčnost i na starých Huawei Watch 2 (Wear OS 2.29) bez jakýchkoliv zásahů. Vše se samo aktualizovalo – Google Play, aplikace Google Pay (sama se povolila, předtím se sama zakazovala) a v menu po vytažení shora se jedno tlačítko změnilo na „pay“.

Tomáš Zapletal

13. 8. 2021, 7:22

Zdravím, mám dotaz. Aktualizovaný Google pay opravdu přijme pouze jednu kartu? Jedu teď na hodinkách přes VPN Windscribe. V pohodě mi to jede na tři platební karty a v zásadě s tím nemám žádný problém. Raději bych si to přenastavil již nově, ale být limitován platit pouze jednou kartou, do toho se mi moc nechce. (TicWatch pro 4).

Přemysl Vaculík

VIP 13. 8. 2021, 13:43

Má chyba, stačilo přímo otevřít aplikace Pay v hodinkách. Lze přidat více karet.

Leoš Kučera

12. 8. 2021, 19:54

Už mi to jde na TicWatch Pro 4G po aktualizaci Google play.

Leoš Kučera

12. 8. 2021, 19:55

Pay

Tomáš Hromádko

12. 8. 2021, 15:26

Taky jsem dnes zjistil, že to funguje(aktivní). Ticwatch Pro 3 GPS

Karel Ondrasek

12. 8. 2021, 13:23

Potvrzuji funkčnost, právě aktivováno

Karel Ondrasek

12. 8. 2021, 14:09

Ještě doplním Suunto 7

Adam Firda

11. 8. 2021, 21:09

Už to funguje od dnes, stači aktualizovať Google Pay na hodinkách.

Ano, přesně tak, funguje!

Pavel Žurek

11. 8. 2021, 16:33

UPDATE: vskutku jsme se dočkali!!

Zas bych se tolik neradoval… Mělo to být v řádu týdnů do konce června a nic… Přitom nevím co je na tom složitého, když to lze již nyní, nicméně s komplikací v podobě VPN (+riziko nezabezpečené a neověřené VPN, což právě u plateb může být nebezpečné)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat