reklama

Android 12 přišel o nastavení fontu a ikon u launcheru

Android 12 přišel o nastavení fontu a ikon u launcheru
2021-07-26T08:00:49+02:00
• 26. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Android 12 je k dispozici pro vybrané modely ve verzi beta, přičemž i tentokrát si ho jde vyzkoušet i na mobilech, které nejsou od Googlu. Novinek obsahuje hodně, zejména v designu. Google ale jasně definoval, kterým směrem se chce ubírat, což se dotýká i možností přizpůsobení.

Bez fontů a ikon

První beta verze Androidu 12 obsahovaly poměrně dobré možnosti v přizpůsobení, jak má systém vypadat. Bylo možné zvolit vzhled ikon a fontů pro celý systém. Něco, na co jsou uživatelé zvyklí v Androidu 11. Případně zde byla možnost si vytvořit svou vlastní definici a tu použít v systému.

Bohužel Android 12 Beta 3 již většina takových věcí není k dispozici. Vše se zúžilo na možnost zvolení automaticky předdefinovaných barev, které jsou založeny na samotné tapetě na ploše. Případně lze zvolit jinou barvu z omezené nabídky. Sice je zde položka tematické ikony, ale to se týká jen barvy, nikoliv tvaru. Lze aktivovat dodatečně tmavý motiv a zvolit rozložení ikon.

Screenshot 20210724 123246 1080x2649x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Více možností zde není, a ačkoliv se dá tato změna považovat jako dočasná před uvedením stabilní verze, tak zde máme jednoznačné vyjádření. Z Googlu se ozývá, že nový dynamický systém byl optimalizován pro všechny uživatele. Je modernější a inteligentnější. Jinak řečeno, vídáte se na finální podobu možností změny vzhledu Androidu 12. Samozřejmě výrobci mohou nabídnout svou vlastní verzi.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat