reklama

Snapdragon 888+ představen, nabízí vyšší výkon

Snapdragon 888+ představen, nabízí vyšší výkon
2021-06-28T13:27:16+01:00
• 28. 6. 2021

Zdroj: Qualcomm

Qualcomm pokračuje ve své strategii a po šesti měsících od uvedení nejvýkonnějšího procesoru pro mobilní telefony zde máme upravenou verzi Snapdragon 888+, která má vylepšený výkon. Došlo sice k nárůstu, ale je otázkou, jestli je to zapotřebí. Už nyní málokdo naplno využije potenciál původního Snapdragonu 888.

Snapdragon 888 je nový procesor pro top modely [aktualizováno]

Snapdragon 888+

V rámci specifikací zde máme navýšení taktovací frekvence jen u jednoho jádra Cortex X1 z 2,84 GHz na 2,995 GHz. Další vylepšení lze najít ještě u NPU (neural processing unit), kde se zvýšil počet operací z 26 TOPS na 32 TOPS. Více dramatických změn zde nenajdeme, byť tisková zpráva společnosti Qualcomm je rozsáhlá.

Pokud se na novinku podíváme z pohledu procent, tak základní výkon byl vylepšen o 5,2 %. Sice se novinka může skoro chlubit 3GHz frekvencí u jednoho jádra, ale využití bude hodně záležet na technologii chlazení. Výrobci tak budou muset zapracovat a použít ještě modernější technologie, aby se mohli chlubit vyšším výkonem.

888 gold 400 400x400x

Zdroj: Qualcomm

Qualcomm také uvádí, že se co nevidět dočkáme nových mobilních telefonů s tímto procesorem od společností jako ASUS, HONOR, Vivo a Xiaomi. Je docela možné, že dojde jen k uvedení původních top modelů jen s novějším procesorem. Pokud dnes vlastníte mobil se Snapdragonem 888, tak asi není potřeba uvažovat o aktualizaci. Tento model bude nabízet ještě dlouhou dobu dostatek výkonu i pro náročnější aplikace.

Zdroj: anandtech.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim