reklama

3 nejlepší brokery pro obchodování akcií sponzorovaný článek

3 nejlepší brokery pro obchodování akcií [sponzorovaný článek]
2021-06-16T16:20:10+01:00
• 16. 6. 2021

Jako makléře si možná představíte kravaťáka z Wall Street, který na parketu pořvává nákupy a prodeje cenných papírů, ale to je dnes již minulostí. V současné době obchodníci přechází na online platformy, kde obchodování probíhá na pár kliknutí. Úkolem brokera je dělat prostředníka mezi prodávajícími a nakupujícími. Za tuto službu si obvykle účtuje poplatek z obchodu, který je předem dohodnutý. Hlavním důvodem, proč lidé brokery používají, je zjednodušení a zrychlení procesu investování do akcií obchodovaných na burzách. Broker totiž udělá vše za vás – realizaci obchodu, připsání dividendy nebo zpracování zůstatku.

Na co se dívat při výběru brokera pro nákup akcií

Počáteční vklad

V dnešní době už většina brokerů minimální vklady nevyžaduje, což se bude líbit všem nováčkům s omezeným rozpočtem. Pro specifické typy účtů se však může tato částka pohybovat v rozmezí 500 až 10 000 USD.

Provize

V první řadě se podívejte na všechny provize a poplatky účtované brokerem. Občas neplatíte za realizování obchodů, ale to neznamená, že máte vše zdarma.

Dostupné možnosti analýzy

Flexibilní možnosti analýzy akcií jsou velice důležitým ukazatelem kvality poskytovaných služeb. V mnoha případech úspěšnost vašich obchodů závisí právě na široké nabídce instrumentů a indikátorů pro technickou analýzu.

Technická podpora

Nepřetržitá zákaznická podpora je dalším klíčovým faktorem při výběru perfektního brokera. Pokud budete tuto oblast přehlížet, může se vám to vymstít v nejhorší chvíli.

Hodnocení online brokerů pro nákup akcií

1. eToro

eToro je izraelská společnost se specializací na finanční služby a copy trading. Má pobočky v Austrálii, Spojeném království, Izraeli, USA a na Kypru a nabízí obchodování cenných papírů z různých burz po celém světě. Po založení účtu můžete nakupovat a prodávat CFD na různá aktiva včetně akcií, komodit, potravin, fondů, měn a kryptoměn. Platforma se pyšní nabídkou moderních nástrojů pro technickou analýzu a ekonomickým kalendářem, který shrnuje aktuální dění na trzích. K dispozici je také bezplatný demo účet, kde si můžete osahat obchodní podmínky brokera a otestovat své strategie.

Silné a slabé stránky eToro:

+

 • RĹŻznĂ© moĹľnosti vkladu a vĂ˝bÄ›ru.
 • ModernĂ­ produkt – šikovná inovativnĂ­ platforma pro kopĂ­rovánĂ­ obchodĹŻ s integrovanou sociálnĂ­ sĂ­tĂ­.
 • Ĺ iroká nabĂ­dka komodit.

 • Absence podpory v reálnĂ©m ÄŤase pĹ™es chat nebo telefon.
 • VysokĂ© poplatky za vĂ˝bÄ›r penÄ›z.

2. RoboMarkets

RoboMarkets je evropský broker podléhající regulaci CySEC, číslo licence 191/13. Povolení získala společnost rok po svém založení, a to v roce 2013. Společnost prochází pozitivním rozvojem a dnes poskytuje profesionální služby institucionálním a individuálním klientům z Evropy. RoboMarkets je multi-asset broker s nabídkou 8 typů aktiv a více než 12 000 obchodních instrumentů. Klientům zajišťuje profesionální obchodní platformy a terminály i nejnovější obchodní technologie. Pro řešení všech problémů máte k dispozici zákaznickou podpora 24/7, a to hned v několika jazycích.

Silné a slabé stránky RoboMarkets

+

 • Evropská licence potvrzujĂ­cĂ­ spolehlivost brokera.
 • Ĺ iroká nabĂ­dka obchodnĂ­ch instrumentĹŻ.
 • Komise na účtech ECN a Prime patří mezi nejnižší na trhu.
 • PenĂ­ze klientĹŻ jsou drĹľeny na oddÄ›lenĂ˝ch účtech, coĹľ zajišťuje vyšší bezpeÄŤnost.
 • Pestrá nabĂ­dka platforem: MetaTrader 4/5, vlastnĂ­ platforma R WebTrader a R Trader, investiÄŤnĂ­ platforma CopyFX.
 • SpoleÄŤnost je drĹľitelem mnoha prestiĹľnĂ­ch ocenÄ›nĂ­ a titulĹŻ.

 • Brokery poskytuje sluĹľby pouze v EvropÄ›.

3. Fidelity

Fidelity je známá mezinárodní společnost operující od roku 1946. Sídlí v Bostonu (USA). Holding nabízí širokou škálu finančních služeb, obchodních aktiv a několik typů účtů.

Na obchodních účtech jsou k dispozici indexy, futures, akcie podílových fondů, akcie a další cenné papíry. Platforma má integrovaný systém, který pomáhá investorů objektivně hodnotit rizika a testovat své strategie, než se pustí do obchodování.

Silné a slabé stránky Fidelity

+

 • Velice rychlá realizace příkazĹŻ.
 • Rozsáhlá nabĂ­dka analytickĂ˝ch instrumentĹŻ.
 • Ĺ iroká škála obchodovatelnĂ˝ch cennĂ˝ch papĂ­rĹŻ.

 • KomplikovanĂ© vyhledávánĂ­ aktiv.
 • RelativnÄ› vysokĂ© poplatky za brokerskĂ© sluĹľby.
 • Instrumenty nejsou přístupnĂ© kompletnÄ› z jednĂ© platformy.

ShrnutĂ­

Výběr brokera pro nákup akcií se může zdát, obzvlášť v dnešní době technologií, jako tvrdý oříšek. Musíte zohlednit celou škálu faktorů jako poplatky, technická řešení, výši vstupního vkladu atd. Není na škodu vybírat z oficiálně licencovaných společností, i když jsou podmínky ostatních brokerů velice lákavé.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim