reklama

Fotoaparáty na zádech chytrých telefonů by již díky společnosti Samsung nemusely vyčnívat

Fotoaparáty na zádech chytrých telefonů by již díky společnosti Samsung nemusely vyčnívat
2021-06-16T15:16:11+01:00
• 16. 6. 2021

Zdroj: Dotekománie.cz

1

Ačkoliv se chytré telefony vyrábějí stále tenčí, jejich štíhlou linii vždy naruší jeden rušivý element. Tím je zadní fotoaparát, který díky své konstrukci vystupuje z těla telefonu.

Nové fotografické snímače od společnosti Samsung

Samsung, jak se zdá, pracuje na snímači ISOCELL JN1, který by tento problém mohl vyřešit. Snímač by měl disponovat rozlišením 50 MPx a velikostí 1 / 2,76 palce a 0,64 μm. Podle sdělení Samsungu by měly tyto snímače nabídnout až o 16 % lepší světelnou citlivost, pixel binning 4in1 a celkově vylepšení snímání za horších, nebo slabých světelných podmínek.

Snímače ISOCELL JN1 by se také měly pochlubit funkcí Double Super PDAF, která umí využít dvojnásobně hustoty pixelů pro automatické zaostřování s fázovou detekcí což zajistí lepší zaostření na objekt i když budou světelné podmínky nedostatečné. Nové čipy také dokáží zajistit pořizování videa v kvalitě 4K a 60 snímcích za sekundu a slow motion videa s rozlišením 1 080 pixelů a snímkovací frekvencí 240  fps.

Samsung ISOCELL JN1 Camera 5740x3846x

Zdroj: Sammobile

Ačkoliv není dané, že se zrovna tyto čipy budou těmi, které uvidíme u vlajkových lodí, jedná se rozhodně o čipy, které technicky mají co nabídnout a díky mnohem menším rozměrům by mohly také řešit estetickou stránku věci, kdy by zadní fotoaparáty nemusily natolik vystupovat z těla telefonu.

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Martin Jeřábek

16. 6. 2021, 18:16

To co LG dokázal v době G6 bude umět Samsung po pár letech..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim