reklama

Sonova kupuje Sennheiser divizi pro spotřební elektroniku

Sonova kupuje Sennheiser divizi pro spotřební elektroniku
2021-05-08T15:00:59+01:00
• 8. 5. 2021

Zdroj: Sennheiser

1

Pokud si vybíráte kvalitnější a také dražší sluchátka nebo mikrofony, tak se vám objeví mezi produkty také značka Sennheiser pocházející z Německa. Na trhu existuje od roku 1945. V rámci portfolia tohoto výrobce lze najít zmíněná sluchátka, ale hlavně profesionální zařízení na práci se zvukem. Firma oznámila, že hledá strategického partnera a nyní došlo na oznámení prodeje.

Sonova a Sennheiser

Společnost Sennheiser oznámila, že prodává svou divizi zaměřenou na spotřebitelské produkty firmě Sonova. Ta pochází ze Švýcarska a zaměřuje se spíše na naslouchátka a další podobnou elektroniku v oblasti lékařství. V portfoliu najdeme značky jako Phonak, Unitron, Hansaton, Advanced Bionics a AudioNova, přičemž se nově rozšíří o běžné spotřebitelské produkty Sennheiser.

stazeny soubor 1 1200x800x

Zdroj: Sennheiser

Část zaměstnanců přejde pod Sonova společně se značkou a licencemi. Obě firmy budou spolupracovat, ale Sennheiser se nově zaměří výhradně na profesionální techniku, produkty pro byznys řešení a značka Neumann. Na trhu tedy budou produkty Sennheiser, ale ty běžné budou vyráběny v Sonova, profesionální budou pocházet od Sennheiser.

Nedošlo ke zveřejnění detailů kolem celého obchodu, ale ještě není zcela dokončen. Musí být posvěcen patřičnými orgány, ale předpokládá se, že by vše mělo být dokončeno do konce tohoto roku.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tak snad si udrzej kvalitu… Sennheiser sluchatka mam velice rad…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim