reklama

Google Street View se dočká další komunitní funkce

Google Street View se dočká další komunitní funkce
2021-02-24T20:23:48+02:00
• 25. 2. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google postupně pracuje na službě Street View v rámci Google Map. Například Česká republika se může chlubit velmi podrobnými informacemi v rámci Street View. Nejen sousední země mohou tiše závidět. Google pro vytváření podkladů používal specializovaná zařízení na autech, speciálních batozích atd. Nově se ale zavádí možnost přispívání přímo z aplikace, takže kdokoliv může napomoci, kdo má funkci dostupnou. Ukazuje se, že se pracuje na další novince.

Google Street View a přispívání

Pokud nevlastníte speciální 360° kameru nebo foťák, tak můžete vkládat sférické snímky. S novou funkcí budete moci jednoduše zaznamenávat svůj pohyb po okolí, přičemž prostředí záznamu vypadá, jako byste natáčeli video. Podařilo se ale objevit, že se chystá další funkce, jež ponese označení Photo Path.

Zřejmě se bude jednat o další metodu, která by mohla být úspornější než současné nahrávání videa. Z dostupných informací se dá odvodit, že funkce Photo Path bude zaznamenávat snímky v časové posloupnosti. Následně dojde k jejich nahrání na servery Googlu. Zřejmě dojde k jejich spojení a vytvoření krátkého videa, ale to není jisté. Výsledek můžete vidět níže.

Právě video, které jste viděli, je přímo z aplikace. Kvalita není nějak vysoká, ale dá se předpokládat, že je to způsobeno kompresí a obsažením v aplikaci. Photo Path tak bude další možností, jak přispět do Google Street View. Zatím si ale musíme počkat, až dojde k rozšíření dříve oznámené funkce většímu množství uživatelů.

Zdroje: androidpolice.com, xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat