reklama

Google Diktafon se dočkal webové verze

Google Diktafon se dočkal webové verze
2021-02-25T09:30:08+02:00
• 25. 2. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google před dvěma lety představil na první pohled obyčejnou aplikaci Diktafon, která je určena primárně jen pro běžný záznam, například poznámek. V sobě ale ukrývá poměrně pokročilé funkce, jelikož umí mluvené slovo převést na text. Navíc při smazání určitého textu, tak dojde i k úpravě samotné audio nahrávky. Aplikace byla k dispozici jen pro Pixel smartphony, ale zjevně bude k dispozici pro všechny, jen asi ne přímo jako nativní aplikace.

Google Diktafon dostává možnost výběru zdroje zvuku

Diktafon na webu

Podařilo se objevit, že aplikace bude mít i svou webovou formu na adrese recorder.google.com, ale zatím ještě nedisponuje funkcionalitou. Podle zdrojového kódu i toho, co se na chvíli zobrazí, budou se nabízet funkce jako nahrávání, převod řeči na text a základní navigace v časové linii.

Screenshot 20210224 185030 Chrome 1080x2400x Screenshot 20210224 185037 Chrome 1080x2400x

Zdroj: Androidpolice.com

Zatím se místo ovládacích možností zobrazuje jednoduchý text, který uvádí, že lze sdílet, přehrávat i vyhledávat napříč nahrávkami. Dokonce bude možné využít synchronizaci s mobilním telefonem, takže vše, co namluvíte na mobilu, by se mělo objevit velmi rychle i ve webovém rozhraní.

Zatím aplikace pro smartphony nemá k dispozici zálohování, ale na tom se pracuje od minulého roku. Zřejmě se nyní čeká na aktualizaci aplikace, aby zde byla připravena kompletní funkcionalita a propojení s webovou verzí. Odhadujeme, že webová stránka umožní používat pokročilejší funkce i na konkurenčních platformách. Bohužel zatím nemáme jakékoliv informace o podpoře českého jazyka. Zde Google jen stále uvádí, že se pracuje na rozšíření.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim