Nové hodinky Galaxy Watch by mohly měřit hladinu cukru v krvi

Nové hodinky Galaxy Watch by mohly měřit hladinu cukru v krvi
2021-01-26T09:30:22+02:00
• 26. 1. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nositelná zařízení, jakými jsou chytré hodinky a fitness náramky, dnes dokáží svým uživatelům poskytovat mnoho užitečných dat o jejich zdraví. Běžným standardem je měření srdečního tepu na zápěstí. Ty lepší umí dokonce měřit hladinu kyslíku v krvi. Samsung i Apple chystají do svých zařízení přidat další zajímavou funkci, která by měla měřit hladinu cukru v krvi.

Galaxy Watch 3 – klasika od Samsungu [recenze]

Hodinky pro diabetiky?

Jedná se o takzvanou neinvazivní metodu měření pomocí laserového paprsku. V hodinkách tedy pravděpodobně přibude další optický senzor, který bude mít toto měření na starosti. Společnost Samsung nové chytré hodinky představí pravděpodobně ve svých zatím nepotvrzených modelech Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch Active 3.

Pro měření by měla být využita metoda Ramanovy spektroskopie využívající rozptylu laserového paprsku. Společnost Samsung Electronics ve spolupráci s výzkumným týmem z Massachusetts Institute of Technology uveřejnila výsledky neinvazivní technologie měření glukózy v krvi využívající právě Ramanovu spektroskopii. Tato nová metoda by tak přinesla pohodlnější způsob zjištění hladiny cukru z krve bez nutnosti jehly a bolestného píchnutí do prstu.

Galaxy Watch3 12 5837x3277x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Vedle Samsungu na této funkci pracuje i Apple, který chce měření glukózy v krvi představit u svých nových hodinek Apple Watch 7. Uvidíme tedy, kdo s touto novinku přijde jako první.

Zdroj: androidcommunity.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat