reklama

Rusko chystá konkurenci pro TikTok

Rusko chystá konkurenci pro TikTok
2020-12-24T16:30:15+01:00
• 24. 12. 2020

Zdroj: 9to5mac

1

TikTok je tak trochu novým fenoménem současné doby. Platforma nabízí možnost sdílení krátkých vertikálních videí, přičemž jsou zaměřené na použití hudby. Za službou stojí čínská společnost Bytedance, což je tak trochu problém pro některé politiky v USA. V tomto roce například byl pokus o zakázání služby v USA. I přes čínské kořeny má služba dostatečnou popularitu, aby vznikaly konkurenční služby. Nyní se jedna taková chystá v Rusku.

Ruský TikTok?

Možná si ještě pamatujete na podobnou službu Vine, která nabízela možnost sdíleních krátkých videí. Bohužel byla ukončena, byť původní tvůrci se snaží o návrat značky. Nástupcem se stal TikTok, který dobře využil šanci. V této oblasti se sice nachází konkurenční služby, jako jsou například Reels od Instagramu, Byte nebo YouTube Shorts. Dle dostupných zpráv se ale chystá ruská konkurence, která bude hodně napojena na vládu.

Za vývojem ruské verze TikToku má stát Gazprom-Media, což je dceřiná společnost Gazprom a je zároveň největším ruským mediálním holdingem. Vše má být založeno na odkoupené službě Ya Molodets („Jsem hotov“), přičemž do hry vstupuje nadace Innopraktika, za kterou stojí dcera prezidenta Putina. Už jen z tohoto výčtu lze usuzovat, že se Rusko snaží o vytvoření sociální sítě, která bude pod kontrolou vlády.

Zdroj: TikTok

Na vývoji se již pracuje jeden rok a dle zástupce Gazprom-Media bude nová služba připravena do dvou let. Někteří odhadují, že se jedná jen o součást plánu na vytvoření ruského intranetu, který bude pod kompletní kontrolou vlády. Samozřejmě je otázkou, jestli tato konkurence vstoupí na globální trh a jestli bude ještě v té době TikTok populární. V tomto segmentu se může odehrát mnohé za krátkou dobu. K tomu je ještě nutné připočítat vládní kontrolu nad službou, což se nemusí líbit mnohým uživatelům. Možná ale v Rusku nakonec nebudou mít na výběr.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Hakus von Tyros

24. 12. 2020, 18:36
Android aplikace

Ruský okopčený TikTok ?
Další paskvil.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim