reklama

Vine má svého nástupce, jmenuje se Byte

Vine má svého nástupce, jmenuje se Byte
2020-01-26T19:30:45+01:00
• 26. 1. 2020

Sociální služba Vine byla ve své době velmi populární, přičemž se nejvíc proslavila omezením 6 sekund na zveřejňované video. Následně Twitter odkoupil tuto službu, což vedlo nakonec k ukončení. Sice jsme se dočkali menšího návratu, ale již to nebyla služba, kterou si pamatujeme. Úspěch původní služby Vine byl natolik velký, že se tak do dnešního dne nazývají krátká videa, byť již mnohdy nemají 6 sekund, jsou delší. Nyní v této kategorii najdeme například TikTok, ale ten jde tak trochu jinou cestou. V roce 2018 jsme se ale dočkali oznámení, že se Vine vrátí v podobě služby Byte.

Byte je reinkarnací Vine

Sice už uplynulo mnoho měsíců od oznámení novinky, ale až nyní jsme se dočkali oficiálního uvedení aplikací pro Android a iOS. Za službou Byte stojí spoluzakladatel Vine, Dom Hofmann. ten stále věří, že právě 6sekundová videa mají smysl.

Byte je velmi jednoduchou službou na sdílení videí a stejně jako jiné sociální sítě, i zde můžete sledovat jednotlivé uživatele. Nechybí podpora označování příspěvků, přesdílení nebo komentování. Byte podporuje přihlášení přes Google a Apple, takže není potřeba vyplňovat nějaký registrační formulář.

Navigování v aplikaci je velmi jednoduché. Příspěvky přeskakujete jednoduchým posouváním nahoru či dolů. Při kliknutí na ně se zobrazí komentáře a dodatečné možnosti. Dokonce můžete jednotlivá videa stahovat. Nechybí ani sekce na prohledávání nebo objevování obsahu.

Byte Byte Byte Byte Byte

Samotná schopnost nahrávat videa je založena na neustálém držení tlačítka. Lze tak pořídit několik záběrů. Ty lze jednotlivě mazat. U funkcí navíc je akorát ghost mód, který může napomoci v nahrávání videí, jelikož zobrazuje, kde jste naposledy skončili s nahráváním.

Asi bych měl varovat, že po spuštění aplikace se začnou videa ihned přehrávat. Nejsou zde jakákoliv ovládací tlačítka a dokonce ani nemůžete ztišit zvuk, jedině přes běžné ovládání smartphonu. Aplikace Byte dostala již několik aktualizací, které opravují drobné komplikace a také došlo na přidání funkcí pro nahlášení a reportování.

Za poměrně krátkou dobu aplikace přesáhla 100 000 stažení na Androidu. Na iOS je poměrně populární, aspoň soudě podle umístění v kategorii sociálních sítí. Otázka je, jak dlouho si dokáže nová služba udržet fanoušky a kolik jich celkem nasbírá.

logo-app byte - creativity first Byte, Inc Zdarma ANDROID logo-app byte - creativity first a new looping video app Zdarma iOS

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat