reklama

Apple Car se má začít vyrábět v roce 2024 s revoluční technologií baterií

Apple Car se má začít vyrábět v roce 2024 s revoluční technologií baterií
2020-12-24T15:00:57+02:00
• 24. 12. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Spekulace ohledně vlastního automobilu od Applu relativně utichly, naposledy se hovořilo o ukončení projektu vlastního auta a zaměření na autonomní systémy do aut. Nyní však Reuters zmiňuje, že Apple Car je stále ve vývoji a v roce 2024 se plánuje jeho výroba.

Elektrické Apple Car s novými bateriemi

Dva zdroje blízké Applu tvrdí, že po přeuskupení v týmu vývoje nového auta nyní výrobce významně pokročil a nakonec plánuje vyrábět automobil pro koncové zákazníky. Údajně tak má činit ve spolupráci s nějakou automobilkou, která by Apple Auto vyráběla. Stále však prý existuje šance, že Apple své ambice utlumí a bude jen dodávat systém pro autonomní řízení.

apple officially launches ios 14 major carplay update included 1 1734x1057x

Zdroj: autoevolution.com

Apple dále připravuje novou revoluční technologii baterií, která by umožnila ve výsledku zvýšit kapacitu při zachování velikosti. Tím by mohl být dojezd elektromobilu vyšší. Zároveň v Cupertinu experimentují s lithium iron phosphate bateriemi, které sice nabídnou menší hustotu, ale jsou odolnější vůči přehřátí a nepoužívají kobalt.

Apple Car má dorazit již za čtyři roky, pandemie koronaviru však údajně může projekt ještě o rok pozdržet.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Až budou mít lepší mapy, tak klidně…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim