OnePlus 9E bude znám jako Lite model aktualizováno

OnePlus 9E bude znám jako Lite model [aktualizováno]
2020-12-23T19:30:23+02:00
• 23. 12. 2020

Neoficiální render OnePlus 9 Pro; Zdroj: @onleaks

Aktualizováno 23. 12.

Před měsícem se začaly objevovat spekulace kolem třetího, levnějšího modelu v rámci série OnePlus 9. Model byl označován jako 9E, ale nyní se pomalinku ukazuje, že dostane tradičnější název OnePlus 9 Lite. Bude zřejmě nejlevnější z chystané generace, přičemž nabídne výkon procesoru Snapdragon 865. Vyšší verze pak budou disponovat Snapdragonem 888.

Novinka OnePlus 8T Concept umí měnit barvu zad

Otázkou je, jak na tom bude s výbavou. Dle některých zdrojů máme očekávat značná vylepšení, například displeje, nabíjení a třeba foťáků. Jiné náznaky nasvědčují tomu, že se bude jednat o upravenou verzi OnePlus 8T

Původní článek 30. 11.

OnePlus již není konzistentní, co se týče počtu představovaných zařízení. Příklad může být poslední model OnePlus 8T, který byl uveden bez varianty Pro, tedy vylepšeného smartphonu. Společnost se k tou vyjádřila ve smyslu, že by nedošlo na výrazné pokroky oproti 8 Pro. Nyní se ale vyhlíží nástupci v podobě OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro. Nyní rezonují spekulace o třetí novince OnePlus 9E.

Další změna?

Již nyní můžeme očekávat, že OnePlus 9 nabídne plochý displej, o něco slabší specifikace nebo ochuzenou výbavu, ale stále se bude jednat o top model. OnePlus 9 Pro nabídne vylepšené specifikace, kde hlavně očekáváme větší modifikace u foťáků, přičemž lze očekávat zakřivený panel. S tím bude spojena i cena, která se bude blížit k hranici třiceti tisíc.

O OnePlus 9E se začíná pomalinku hovořit, zejména díky neoficiálním zdrojům a lidem, kteří mají přístup k informacím. V tomto případě ale jen víme přibližně označení třetího smartphonu. Nikde zatím není zmínka o specifikacích nebo výbavě, případně ceně.

9eedcac90cd65e7cb8906d6011aab0271c543b0a79f6be2939ef621f7a6d8e59 5120x2880x

Neoficiální render OnePlus 9 Pro; Zdroj: @onleaks

Ještě si budeme muset počkat na další úniky a spekulace, abychom mohli nějak zařadit případný třetí smartphone. Odhaduje se, že OnePlus 9E má být odpovědí na Samsung Galaxy S20 FE, tedy levnější top model v plastovém těle. Je možné, že podobnou cestou půjde i OnePlus a pokusí se snížit cenu na co nejnižší úroveň při zachování základní specifikací.

Nemyslíme si, že by OnePlus 9E zapadal mezi modely OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro, jelikož zde není moc prostoru pro manévrování. Uvedení levnějšího modelu má větší smysl, pokud se potvrdí spekulace. Samozřejmě je otázkou, jestli případné představení OnePlus 9E neohrozí řadu Nord, respektive vyšší model.

Zdroje: androidauthority.com, xda-developers.com, neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat