reklama

Telegram dostává nejen hlasový skupinový chat

Telegram dostává nejen hlasový skupinový chat
2020-12-23T18:00:50+01:00
• 23. 12. 2020

Zdroj: Telegram

Dalo by se říci, že platforma Telegram pro komunikaci dostává každý měsíc několik novinek a užitečných funkcí. Kromě toho dochází k modifikaci stávajících funkcí, případně přibývají animace a podpora emoji. Máme zde další aktualizaci, který obsahuje novou funkci pro skupinové konverzace.

HlasovĂ˝ chat pro skupiny

V době, kdy spousta platforem se snaží nabídnout skupinové hlasové a video hovory, přichází Telegram s trochu odlišnou novinkou. Dle společnosti jde o skupinový hlasový chat, který je svým způsobem podobný skupinovému hovoru, ale v tomto případě se jedná spíše o hlasovou konverzaci v duchu komunikace přes vysílačky. Jakmile se připojíte, můžete se pohybovat napříč aplikací, i nadále psát běžné zprávy, případně posílat jakýkoliv obsah.

ezgif 4 16ce1cff1d86 225x400x

Zdroj: AndroidPolice.com

Součástí novinky je také plovoucí widget, takže můžete nadále komunikovat s ostatními a věnovat se jiným věcem na své mobilu. Není ale jasné, jestli Telegram používá pro tuto funkci nativní API v Androidu 11, nebo přišel s vlastním řešení. Je také možné, že používá obě varianty pro různé verze systémů. Hlasový chat je dostupný i v aplikacích pro počítače, kde je navíc k dispozici možnost komunikace na stisknutí aktivačního tlačítka.

Screenshot 74 568x800x

Zdroj: Telegram

Došlo na další optimalizace v rámci aplikace, přičemž nově ji lze přesunout i na SD kartu. Vývojáři poupravili také několik animací. Na iOS zařízení je nově možné aktivovat funkci, aby Siri četla samotné zprávy.

Zdroje: telegram.org, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim