reklama

Microsoft údajně vyvíjí vlastní ARM procesor nejen pro budoucí Surface PC

Microsoft údajně vyvíjí vlastní ARM procesor nejen pro budoucí Surface PC
2020-12-23T20:09:30+02:00
• 24. 12. 2020

Zdroj: Neowin

Po představení přechodu na ARM u Apple počítačů a uvedení na trh první počítačů Mac s čipem Apple M1 to vypadá, že i Microsoft se plně opře do ARM. Podle nejnovějších informací serveru Bloomberg má Microsoft vyvíjet zcela nový ARM procesor mířený nejen pro Surface PC, ale i do cloudové infrastruktury.

Vsadí Microsoft všechno na ARM jako Apple?

Je důležité zmínit, že již nyní má v nabídce Microsoft Surface Pro X, který je vybaven procesorem Microsoft SQ1 a novější verze pak Microsoft SQ2. Ty byly vyvinuty ve spolupráci s Qualcommem. Nové informace však zmiňují, že půjde redmondská firma ještě dále a jejich nové ARM čipy nahradí Intel v data centrech. Tyto procesory se mají pak dočkat použití i v koncových počítačích Surface. Zatím ale není známé, zda i nyní spolupracuje s Qualcommem či jinou firmou.

attract 02 688 688x450x

Surface Pro X, Zdroj: Qualcomm

Nahradit Intel v data centrech by bylo pro tohoto výrobce procesorů další rána, jelikož zde má podíl 90 procent na trhu. V posledních letech se však Intelu nedaří přecházet na novější výrobní proces. Zatímco většina konkurence již vyrábí 5nm či 7nm procesem, některé nové Intel procesory stále používají 14nm proces. Pouze vybrané modely jsou 10nm.

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat