reklama

Google ruší astro režim pro ultra širokoúhlý foťák

Google ruší astro režim pro ultra širokoúhlý foťák
2020-12-28T20:28:13+02:00
• 29. 12. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google před lety posunul laťku pro celý segment smartphonů v oblasti fotografování a zároveň tak odstartoval nový souboj mezi výrobci. Všem ukázal, co dokáže jeho software s jedním senzorem na zádech. Konkurence jej postupně dohnala a dnes již kralují syntetickým benchmarkům jiné společnosti. Google se stále drží ve vyšších příčkách, ale na jeho obranu stačí dodat, že po celou dobu používá jeden a ten samý senzor. Poslední modely Pixel 5 (recenze) a Pixel 4a 5G přišly s vylepšením v oblasti astro fotografií, ale nyní o novinku přicházejí.

Astro jen pro hlavní foťák

Možnost focení noční oblohy není dnes již nic neobvyklého, ale případě Googlu jde o pokročilejší technologii, kde nestačí jen delší závěrky. Software počítá s pohybem hvězd a následně po až 4minutovém záznamu vše spojí do jedné kvalitnější fotografie, kde jdou vidět hvězdy a další astronomické úkazy.

Letos jsme se dočkali posunu a funkce byla dostupná i pro ultra širokoúhlý modul, na což ostatně lákal Google při představení novinek. Společnost vydala ale aktualizaci aplikace Google Camera a verze 8.1 již nemá k dispozici astronomický režim pro ultra širokoúhlý foťák. Aplikace jen upozorňuje, že pro jeho aktivaci musí být zoom minimálně 1x, což v podstatě je přepnutí na hlavní senzor.

Pixel 5 astrophotography wide Cam 7 6 1080x2340x Pixel 5 astrophotography wide Cam 8 1 a 1080x2340x Pixel 5 astrophotography wide Cam 8 1 b 1080x2340x

Zdroj: 9to5google.com

Google nepodal jakékoliv vysvětlení, proč odstranil tuto funkci. Důvodem asi budou všeobecně horší fotografické schopnosti ultra širokoúhlých foťáků, které trpí na nejrůznější deformace obrazu a také slabší schopnosti za zhoršených světelných podmínek. Je otázkou, jestli došlo jen k dočasnému odebrání, nebo Google chystá jinou novinku.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat