reklama

Spotify kupuje Megaphone, bude moci nabídnout reklamy pro podcasty

Spotify kupuje Megaphone, bude moci nabídnout reklamy pro podcasty
2020-11-11T18:00:19+01:00
• 11. 11. 2020

Zdroj: TheVerge

Spotify připravuje další velkou akvizici v oblasti podcastů. Tentokrát hodlá koupit společnost Megaphone, která se stará o hosting podcastů. Švédská streamovací služba vysází rovných 235 mil. dolarů, alespoň podle zdroje blízkého společnostem. 

iPhone 12 vs. iPhone 12 Pro | naše zkušenosti + dávají smysl? – podcast #19

Spotify bude využívat technologii SAI

Dohoda nemá sice vliv na podcasty, protože už Megaphone firma využívala, ale znamená to, že díky tomu budou mít třetí strany možnost přidávat reklamy. Na to má Spotify technologii Streaming Ad Insertion.

Spotify

Zdroj: Spotify

SAI funguje podobně jako typické dynamické podcastové reklamy, které jsou cílené na základě preferencí posluchače. Ale v tomto případě se reklamy budou vkládat v reálném čase. To znamená, že algoritmus se sám v reálném čase rozhodne, jaké reklamy by měl posluchač slyšet na základě svých údajů a také na základě cílů různých reklamních nabídek. 

Díky této akvizici budou všechny podcasty, hostované na Megaphone, moci získat přístup k SAI. Žádné jiné služby tuto technologii nepoužívají, takže pokud chcete cílit reklamy na základě podrobných dat a lépe tak oslovit posluchače, budete si muset zaplatit za hosting. Megaphone má v současnosti na platformě více než 5 500 velkých vydavatelů, jako jsou Slate, iHeartMedia, Disney a Vox Media. 

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim