reklama

Příjmy TSMC za rok 2020 vzrostly o 30 % i přes ztrátu Huawei

Příjmy TSMC za rok 2020 vzrostly o 30 % i přes ztrátu Huawei
2020-10-20T13:30:15+02:00
• 20. 10. 2020

Zdroj: Nikkei

Tchajwanský výrobce polovodičů TSMC odhalil, že za rok 2020 očekává narůst příjmů přes 30 % navzdory ztráty Huawei, což byl jeden z největších odběratelů.

Hlavní důvod  zvýšené poptávky pro TSMC je koronavirová pandemie, která způsobila masivní přesun komunikace na digitální formu. S tím souvisí také větší odběr zařízení, což hraje do karet právě tomuto polovodičovému gigantovi. Výrobci smartphonů tedy požadují obrovské dodávky čipů, převážně s 5G konektivitou, pro ještě efektivnější připojení a s tím spojenou vzdálenou komunikaci.

Huawei má další problém, TSMC kvůli USA pro něj nebude vyrábět procesory

Dle oficiálního prohlášení TSMC by tržby společnosti měly dosáhnout na částku mezi 12,4 až 12,7 miliardami dolarů. Částka sama o sobě dosahuje na zhruba 20% růst příjmu, společnost však zmínila, že do této sumy nejsou započítány žádné obchody s Huawei Technologies, takže oněch celkových 30% pravděpodobně nebude daleko od reality.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale rozumí si i s iPadem. Často experimentuje s různými ROM. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim