reklama

Obchod Play začíná procházet další grafickou změnou

Obchod Play začíná procházet další grafickou změnou
2020-10-16T08:00:35+01:00
• 16. 10. 2020

Zdroj: Google, Doteomanie.cz

Asi největší novinkou tohoto roku v rámci Obchodu Play je ukončení prodeje hudby. Kromě toho se ale testují zajímavé novinky, například možnost P2P sdílení. Co se týče grafické podoby, neustále se dějí větší i menší změny, ale nic zásadního. Nyní se ukazuje poměrně zásadní posun.

Tentokrát bez menu

Už jste si mohli všimnout u mnoha aplikací od Googlu, že došlo na odstranění bočního menu. Tato změna se děje zejména kvůli ovládání systému Android, kde jsou zcela běžná gesta. Vysouvání tedy menu z boku se může hádat se systémovým gestem a někdy je komplikovanější vysunutí.

Právě i kvůli tomu Google testuje novou podobu Obchodu Play, kde již není k dispozici boční menu. Všechny položky se přesunuly do dialogového okna, které se zobrazí po kliknutí na profilový obrázek v horní liště u vyhledávání.

PlayStoreHamburgerTest 668x1373 1 668x1373x PlayStoreHamburgerTest2 668x1373 1 668x1373x

Zdroj:9to5google.com

V tuto chvíli Google novou podobu testuje jen na vybraném množství uživatelů a není jasné, kdy se dostane aktualizace na všechna zařízení. Jak můžete vidět výše, pro přístup k aktualizacím budete muset jít přes menu, stejně tak si například objednat Google Play Pass.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim