reklama

Apple chystá vlastní GPU pro rok 2021

Apple chystá vlastní GPU pro rok 2021
2020-09-10T09:30:10+01:00
• 10. 9. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Jak jsme uváděli již dříve, Apple navrhuje vlastní procesorové jednotky (CPU) pro iPhone a nechává je vyrábět společností TSMC pomocí 5nanometrové procesní technologie. Každý z čipů A14 Bionic obsahuje 15 mld. tranzistorů s hustotou 171,3 mil. tranzistorů na čtvereční milimetr. Čím je hustota tranzistoru vyšší, tím výkonnější a energeticky účinnější čip je. Letošní iPhone 12 bude patřit mezi první smartphony s 5nanometrovými procesory. 

Apple navrhuje vlastní GPU čipy

Apple se mimo jiné ve druhé polovině příštího roku začne spoléhat na vlastní 5nanometrové grafické procesorové jednotky (GPU). S touto informací přišel čínský server Commercial Times. Ten dále uvedl, že prozatím budou grafické procesory označovány jako Lifuka. To je pro Apple velký krok a zároveň šance dostat výkonnost smartphonů a tabletů na další úroveň. 

Apple

Kromě toho tento krok měl být učiněn i z důvodu, že TSMC po 14. září nebude moci vyrábět 5nanometrové čipy pro Huawei. TSMC tak nepřijde o objednávky a Apple se posune dále. Dle Commercial Times bude mít GPU technologii odloženého vykreslování založenou na dlaždicích. Ta umožní vývojářům aplikací psát výkonnější aplikace a hry. 

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim