reklama

Fortnite odebrán z AppStoru i Obchodu Play, Epic Games podalo žaloby

Fortnite odebrán z AppStoru i Obchodu Play, Epic Games podalo žaloby
2020-08-14T06:45:27+02:00
• 14. 8. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

3

Hra Fortnite patří mezi velmi populární především u mladé generace. Stojí za ní vývojářské studio Epic Games. To nyní aktivovalo na dálku v poslední verzi hry Fortnite novou platební možnost. Kromě platby skrz AppStore a Obchod Play zavedlo možnost platit za doplňky do hry přes přímou platební bránu Epic Games. To však podmínky obchodů zakazují.

Fortnite už si nestáhnete z hlavních obchodů

Apple se již k situaci vyjádřil, že Epic Games tím porušilo podmínky jejich obchodu s aplikacemi a proto Fortnite smazali. Pokud máte ale hru již staženou, můžete ji hrát i nadále. Apple si z každé transakce v AppStore včetně herních doplňků účtuje 30 procent. To samé provádí i Google. To se samozřejmě vývojářům Fortnite nelíbí a dokonce podali žaloby na Apple a Google. Oni samotní si v Epic Games Store účtují jen 12 procent.

Žaloby obviňují Apple a Google z blokování konkurence na jejich systému, alternativního obchodu a z praktik monopolu. Epic Games také zveřejnilo video, ve kterém parodují slavnou reklamu Applu 1984.

Situace se tedy zajímavě vyostřila. Přitom již v minulosti se vývojářům Fortnite poplatek 30 % nelíbil, nakonec ho však přijali. Je zajímavé, že najednou se jim zase přestal líbit a rovnou podali žaloby. Možná se však jedná také o cestu o zviditelnění se.

EfUse3uWsAAHVZV 1120x536x

Zdroj: Twitter

Fortnite se do Obchodu Play dostal teprve letos v dubnu a nyní opět není k dispozici. V případě systému od Googlu mají uživatelé možnost nahrání hry z neznámých zdrojů, ale jedná se o poměrně nebezpečnou činnost. Zajímavé je, že hra samotná je dostupná v Galaxy Store na Samsung smartphonech a tabletech. U iOS zařízení není k dispozici alternativní cesta. Epic Games navíc spouští kampaň a žádají hráče, aby jim pomohli bojovat proti gigantům i na sociálních sítích.

Zdroje: macrumors.com, zing.cz

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Ako je Apple – Applom, uz od zaciatku svojej existencie kradli, podvadzali, bohatli, neplatili dane!!! To co oni nakradli, druhe firmy by zanikli pod zalobami. Co neukradnu – to nemaju!! Pozrite do historie. Same mimosudne vyrovnania. Neplatili v EU dane- miliardy. Nezaplatte vy 20€ a dostanete taku pokutu ze sa doserete. Uz by ich mohol niekto zlomit nech padnu na kolena!!!!

Andir Andir

14. 8. 2020, 14:28

Se nedivim ze se jim nelibi tech 30% je to prehnane a vsichni to musi akceptovat jen protoze neni na vyber

Michal Svoboda

14. 8. 2020, 13:51

Momentálně jeden z největších gigantu provozující monopol pomocí přeplácení vývojářů a vydavatelů znovu na křížové výpravě proti zlým silám konkurence. Hodní kluci vám k těm všude zmiňovaným 12% pro vydavatelé (ne vývojáře) přihodí týdne ještě jednu koblihu ehm teda hru zadarmo a mazání medu kolem huby dokonáno.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat