reklama

Dropbox představil správce hesel a další

Dropbox představil správce hesel a další
2020-08-13T19:39:34+01:00
• 14. 8. 2020

Zdroj: TheVerge

Populární cloudový klient Dropbox oznámil, že po dlouhém testovacím procesu má připravenou finální a funkční tři nové funkce. Konkrétně se jedná o správce hesel, úschovny souborů a automatické zálohování v počítačích (Windows a macOS). Pojďme si jednotlivé novinky představit.

Dropbox a hesla

Podobně jako u služby 1Password vám tento správce hesel umožňuje ukládat uživatelská jména a hesla účtu. Ty lze dále synchronizovat mezi zařízeními s automaticky vyplněnými nebo doporučenými hesly při přihlášení na webové stránky a mobilní aplikace. Dropbox Passwords, tak se funkce nazývá, je k dispozici jako desktopová aplikace, mobilní aplikace a rozšíření prohlížeče pro předplatitele Plus a Professional.

dropbox passwords 1600x1073x

Zdroj: MacRumors

Funkce Vault

Tato novinka naopak umožňuje uživatelům vytvořit umístění v Dropboxu s další vrstvou zabezpečení citlivých souborů. Vault je chráněn PINem a lze jej sdílet s důvěryhodnými kontakty. Soubory pak lze otevřít pouze z webové a mobilní aplikace. Funkce však bude k dispozici pouze pro předplatitele varianty Plus.

Funkce Backup

Služba se nyní naučila automaticky zálohovat určité klíčové složky na systémech macOS a Windows. Konkrétně lze zálohovat Desktop, Documents a Downloads přímo do aplikace. Tato novinka je naopak k dispozici všem uživatelům platformy. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat