reklama

Huawei zřejmě zkusí technologii, kterou Sony pohřbilo

Huawei zřejmě zkusí technologii, kterou Sony pohřbilo
2020-07-04T19:26:32+01:00
• 5. 7. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

3

V mobilním telefonu je dnes zakomponováno hodně součástek, ale prostoru nikdy není dost pro další novinky. Některé společnosti se pokusily vytvořit modulární technologii. Příkladem může být Motorola a její Moto Mods, ale jednalo se o slepou uličku a dnes na trhu již nenajdeme nové modely. Před šesti lety se ale pokusilo Sony o něco podobného, ale jednalo se jen o objektivy se senzorem, který se dal připevnit k mobilu. I Oppo si pohrávalo s touto technologií, ale nikdy nedošlo na představení. Nyní to zřejmě zkusí Huawei.

Huawei mobil a moduly?

Podařilo se objevit patentovou přihlášku společnosti Huawei u European Union Intellectual Property Office (EUIPO). Ta mimo jiné obsahuje i obrázky případného zařízení, u kterého bude možné používat přídavné objektivy. Na obrázku níže můžete vidět přibližnou podobu zadního modulu s foťáky.

Huawei Attachable Zoom Lens Design Patent 768x487x

Zdroj: gizmochina.com

V levé části bude pravděpodobně xenonový blesk a také běžné senzory. V pravé pak bude větší prostor pro jeden senzor, nad který bude možné upevnit objektiv. Na obrázku níže jde vidět, že bude menší velikosti, ale mohl by nabídnout dostatečné vylepšení. V tomto případě ale nepůjde jen o zoom. Teoreticky by mohlo být více typů objektivů.

Huawei Attachable Zoom Lens Design Patent Featured 768x458x

Zdroj: gizmochina.com

Zatím není jasné, jestli Huawei skutečně vytvoří a začne prodávat mobily s přídavnými objektivy. Jen je nutné brát v potaz, že zde již byly společnosti, které neuspěly. Huawei by musel nabídnout něco víc za relativně dobrou cenu, aby se novinka prodávala a nestala se jen marketingovým lákadlem.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

5. 7. 2020, 14:30

Modulární technologii ale přineslo LG nikoliv Motorola, která měla ale bylo to spíš k horšímu než k lepšímu využití, viz jejich přídavný „foťák“ který fotil hůř než klasická čočka.

To ale nikdo nezpochybňuje autor článku Motorolu zmínil proto že jako jediný výrobce měl s modulárnímy telefony úspěch. Což LG ne kvůli technickým problémům jak jste sám zmínil.

Přemysl Vaculík

VIP 7. 7. 2020, 13:05

LG mělo jen chabý pokus, Motorola jediná uvedla více zařízení a držela to nějakou chvíli. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale LG mělo k modularitě daleko.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim