reklama

Samsung nově podporuje sledování krevního tlaku

Samsung nově podporuje sledování krevního tlaku
2020-06-19T19:30:05+01:00
• 19. 6. 2020

Zdroj: Samsung

1

Jihokorejský technologický gigant Samsung před dvěma měsíci odhalil své tajné plány týkající se nové aplikace pro zdraví, která by uživatelům umožnila mimo jiné sledovat i krevní tlak. Aplikace ponese název Health Monitor a již v dubnu byla schválena ministerstvem bezpečnosti potravin a léčiv v Jižní Koreji. Aplikace je v dokumentaci prezentována jako software pro zdravotnické zařízení. Samsung v té době ale uvedl, že aplikace nebude k dispozici minimálně do třetího čtvrtletí letošního roku.

Samsung přidal do Galaxy Watch Active2 krevní tlak

Vývoj aplikace se ale zřejmě povedl na výbornou, neboť je Health Monitor k dispozici všem uživatelům chytrých hodinek Galaxy Watch Active2. Co přesně aplikace nabízí a dokáže? Největším lákadlem je možnost monitorovat krevní tlak. Abyste ale tuto funkcionalitu mohli využívat, musíte si nejprve zařízení kalibrovat manžetou. Po tomto procesu by pro uživatele neměl být problém sledovat krevní tlak klepnutím na tlačítko Změřit. 

Samsung

Zdroj: PhoneArena

Všechny výsledky, tedy data získané po měření krevního tlaku lze také synchronizovat s aplikaci Samsung Health Monitor na telefonech pod brandem Galaxy. V nové aplikaci Health Monitor ale chybí funkce pro monitorování EKG, která je již k dispozici na konkurenčních Apple Watch. Ve třetím čtvrtletí by ale tato schopnost měla být přidána, alespoň dle slov společnosti. 

Je však nutné poznamenat, že k měření krevního tlaku je vyžadována instalace aplikace Health Monitor pro Galaxy Watch Active2 a smartphone Galaxy. Novinka je prozatím dostupná lokálně jen v Jižní Koreji, brzy se ale objeví i v dalších regionech. 

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim