reklama

Google vydává novinky nejen pro Pixely

Google vydává novinky nejen pro Pixely
2020-06-01T19:42:22+01:00
• 1. 6. 2020

Zdroj: Google

V tomto týdnu měl Google představit veřejnou beta verzi systému Android 11, ale vzhledem k situaci v USA došlo k odložení. I tak došlo na letmé představení novinek pro smartphony se systémem Android, přičemž některé budou prvně k dispozici na modelech Pixel, následně se dočkají ostatní.

Bezpečnost a spaní

V rámci nové aktualizace pro Pixel mobily se dočkají uživatelé vylepšení v rámci adaptivní baterie, tedy funkce pro snižování spotřeby energie. Nové algoritmy mají přesněji predikovat, kdy dojde energie. Také došlo na úpravu spotřeby u aplikací běžících na pozadí. Google slibuje delší výdrž na jedno nabití, ale není zcela jasné, jak moc se změny projeví.

Aplikace Personal Safety byla k dispozici jen pro modely Pixel 4, ale nově bude dostupná i pro starší modely, přičemž Pixel 3 se dočká detekce autonehody. Samotná aplikace nabízí například možnost kontroly, jestli se uživateli něco nestalo. Pakliže neodpovídá, dojde k informování zvolených kontaktů. Myslí se i na přírodní události případně nebezpečné situace.

ezgif 4 97e4ec6b4466 350x350x

Zdroj: Google

Novinky pokračují i v rámci digitální rovnováhy, kde došlo na vylepšení funkce Večerka. Nově ji můžete nechat aktivovat, jakmile v noci zapojíte mobil na nabíječku. Vzhledem k nastavení může mobil přejít do zcela tichého režimu a o nic se nemusíte starat.

2020 06 01 192237 1440x2960x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Také byla představena funkce večerky pro aplikaci Youtube, kde budete upozornění, že půjdete spát. Integrace jde trochu dál a večerka se stává součástí i aplikace Hodiny, kde také lze sledovat některé statistiky. Jestli používáte Family link, lze nastavit večerku i pro mobily potomků, kteří tak nebudou v daném čase moci používat mobil, případně vybrané aplikace.

2020 05 29 1max 1000x1000 1000x1000x

Zdroj: Google

Mimo jiné jste si mohli všimnout, že aplikace Hodiny projde grafickou proměnou. Všechny záložky se přesunou do dolní části. Pakliže novinky ještě nemáte k dispozici, musíte chvílí počkat. Zde si Google dá zřejmě na čas, zejména v případě mobilů mimo Pixel linii.

Zdroje: blog.google, blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim