reklama

Apple Watch brzy dosáhnou 100milionového milníku

Apple Watch brzy dosáhnou 100milionového milníku
2020-06-20T13:30:04+02:00
• 20. 6. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Apple u svých chytrých hodinek Apple Watch i nadále pokračuje v nastoleném trendu. V první polovině letošního roku dokázala společnost prodat více než 5,2 mil. kusů hodinek (po celém světě). Díky tomu se opět hodinky udržely na první pozici a znatelně odskočily konkurenci od Huawei, Samsung, Fitbit a další. To ale neznamená, že by prodeje mířily nahoru, spíše naopak.

Apple Watch míří na první velký milník

Analytická společnost Canalys uvedla, že Apple Watch v průběhu čtvrtletí zaznamenaly pomalý růst prodejů především v Severní Americe a Evropě. Tento fakt je však přisuzován AirPods Pro, které nyní zákazníci upřednostnili. Podíl společnosti Apple se však díky tomu za poslední čtvrtletí propadlo z 46,7 na 36,3 %.

Apple Watch

Zdroj: MacRumors

Na druhém místě se umístilo Huawei, které odhadem prodalo po celém světě 2,1 mil. hodinek s tržním podílem 14,9 %. Jihokorejský gigant Samsung se umístil na bronzové příčce, neboť prodal 1,8 mil. kusů chytrých hodinek, čímž si vysloužil 12,4% tržní podíl. 

Canalys také očekává, že během několika měsíců dosáhnou Apple Watch na první velký milník v podobě 100 mil. prodaných kusů. Produkt je na trhu pět let – pokud jde o dobrý výsledek necháme na každém z vás. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim