Apple Watch brzy dosáhnou 100milionového milníku

Apple Watch brzy dosáhnou 100milionového milníku
2020-06-20T13:30:04+02:00
• 20. 6. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Apple u svých chytrých hodinek Apple Watch i nadále pokračuje v nastoleném trendu. V první polovině letošního roku dokázala společnost prodat více než 5,2 mil. kusů hodinek (po celém světě). Díky tomu se opět hodinky udržely na první pozici a znatelně odskočily konkurenci od Huawei, Samsung, Fitbit a další. To ale neznamená, že by prodeje mířily nahoru, spíše naopak.

Apple Watch míří na první velký milník

Analytická společnost Canalys uvedla, že Apple Watch v průběhu čtvrtletí zaznamenaly pomalý růst prodejů především v Severní Americe a Evropě. Tento fakt je však přisuzován AirPods Pro, které nyní zákazníci upřednostnili. Podíl společnosti Apple se však díky tomu za poslední čtvrtletí propadlo z 46,7 na 36,3 %.

Apple Watch

Zdroj: MacRumors

Na druhém místě se umístilo Huawei, které odhadem prodalo po celém světě 2,1 mil. hodinek s tržním podílem 14,9 %. Jihokorejský gigant Samsung se umístil na bronzové příčce, neboť prodal 1,8 mil. kusů chytrých hodinek, čímž si vysloužil 12,4% tržní podíl. 

Canalys také očekává, že během několika měsíců dosáhnou Apple Watch na první velký milník v podobě 100 mil. prodaných kusů. Produkt je na trhu pět let – pokud jde o dobrý výsledek necháme na každém z vás. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat