reklama

Xiaomi Mi Band 5 na prvních fotkách aktualizováno

Xiaomi Mi Band 5 na prvních fotkách [aktualizováno]
2020-05-26T08:40:31+01:00
• 26. 5. 2020

Zdroj: Xiaomi

9

Aktualizováno 26. 5.

Představení nového chytrého náramku Xiaomi Mi Band 5 se zřejmě odehraje velmi brzy, aspoň soudě na základě četnosti úniků. Nyní se objevují údajné fotografie novinky, přičemž se dozvídáme, že dojde na zvětšení displeje. Aktuální generace nabízí 0,95palcový displej, novinka bude mít 1,2 palců. Cena by měla být kolem 200 juanů, tedy v přepočtu přibližně 700 Kč.

mi band 5 live photo 1 596x794x mi band 5 live photo 2 634x846x

Zdroj: gsmarena.com

Původní článek 24. 5.

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5 by již brzy mohl být představen v Číně. Naposledy, když jsme získali podrobné informace o čtvrté generaci, výrobce jej za pár dní představil. Bude se historie opakovat?

Xiaomi Mi Band 5 nově s podporou hlasového asistenta

Mohla by. Díky lidem z Tizen Help totiž unikly další informace o nadcházejícím pátém modelu. Podle všeho bude Xiaomi Mi Band 5 podporovat hlasového asistenta Alexa. Pokud je tato informace skutečně pravdivá, bude to vůbec poprvé, co se řada Mi Band dočká podpory chytrého hlasového asistenta. 

Přidání hlasových ovládacích prvků také znamená, že skrze Mi Band 5 budete s největší pravděpodobností moci ovládat i další zařízení podporující Alexa. Kromě toho bude zařízení schopno přečíst vaše sportovní statistiky. 

Xiaomi Mi Band 5

Zdroj: AndroidAuthority

Nově zveřejněná zpráva uvádí také dvě další funkcionality. Mezi ně patří monitorování krevního kyslíku, tzv. SpO2, a sledování menstruačního cyklu, což ocení výhradně ženy. Funkce SpO2 bude mít za úkol sledovat hladiny saturace kyslíkem v krevním řečišti. Díky tomu zjistíte, jak se vaše tělo přizpůsobuje během tréninku nebo ve vysokých nadmořských výškách. Obě tyto funkce bohužel v aktuální generaci Mi Band 4 chybí. 

Teď ale věnujeme trochu pozornosti negativním stránkám. Xiaomi Mi Band 5 totiž ani tentokrát nebude podporovat NFC. Konkrétně bude podpora přítomná jen na čínské variantě, globální bude mít smůlu. Neočekávejte tedy, že byste si v České republice skrze náramek zaplatili oběd. Na druhou stranu, model 3 a 4 podporovaly pouze vlastní systém Mi Pay, takže absence NFC se dala očekávat. 

I přesto půjde stále o velmi dobrý chytrý náramek, tedy za předpokladu, že bude stejně výkonný jako předchůdci. Je jen otázkou, zda se dočkáme vylepšené aplikace Mi Fit, přesnější monitor srdeční frekvence vylepšený design.

Zdroje: androidauthority.com, gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Martin Jeřábek

26. 5. 2020, 9:46

NFC mám v mobilu proč ještě v tomhle? Stejně tam by to nebylo zabezpečeno takže kdyby někdo odcizil, bylo by..

Roman Praslička

26. 5. 2020, 10:25

Však jak to sundas tak NFC přestane fungovat

Martin Matušek

25. 5. 2020, 20:47

Bez NFC nemá smysl kupovat. Škoda…těšil jsem se. Tím pádem zůstanu u Mi band 4.

Martin Tihelka

25. 5. 2020, 17:25

Asi bude potreba prejit na jinou znacku, jediny duvod proc bych si ty hodinky koupil, je pouzivani platba pres NFC a bohuzel zase nic, jak iphone SE2 mela byt v tele SE a zase nic, njn Galaxy S7 z roku 2016 opet bez konkurence.

Vít Vypler

25. 5. 2020, 15:02

Očekávaná cena? Myslím i s DPH.

Michal Brázda

24. 5. 2020, 18:36

Tak bez NFC si to můžou strčit za klobouk a myslím že tím hodně prodělají.. jejich problém

Tak ja si to nemyslím… Ja napríklad NFC v hodinkách nepotrebujem a nechcem. A navyše sú to hodinky za cca 40€, takže to tam človek ani neočakáva. To je ako keby človek chcel Suberb v cene Oktávie.

Roman Praslička

26. 5. 2020, 10:26

Ale když je NFC integrovano v cn verzi…

ja tomu rozumiem, že pre niekoho je to podstatná funkcia. Ja by som ju ale nechcel a keď niekto napíše, že na tom hodne prerobia a že to bez toho nemá zmysel a cenu tak píšu blbosti, pretože je kopec ľudí ako ja, ktorí nechcú NFC v hodinkách a je im jedno či CN verzia to má alebo nie. Nepochybujem, že pre niekoho je to rozhodujúca funkcia ale pre iných nie.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat