reklama

Apple dává najevo, že ho VR svět zajímá

Apple dává najevo, že ho VR svět zajímá
2020-05-17T13:30:48+01:00
• 17. 5. 2020

Zdroj: Neowin

Společnost Apple byla poprvé zachycena při jednání s NextVR minulý měsíc. Během jednání se měla řešit potenciální akvizice kalifornského poskytovatele různých událostí skrze virtuální realitu. Technologický gigant dnes akvizici konečně potvrdil. Jak je u těchto dohod zvykem, ani tentokrát nebyly podmínky odkupu zveřejněny. 

Apple získává NextVR

Dle zahraničních zdrojů ale měla firma za NextVR vytasit 100 mil. dolarů, což není zrovna málo. Není ani jasné, co vlastně s touto akvizicí Apple vyhlíží. Pravděpodobně mu půjde o specifickou VR technologii, kterou NextVR vlastní. Samotná firma NextVR ve své poslední zprávě uvedla:

„NextVR míří novým směrem. Děkujeme našim partnerům a fanouškům z celého světa za roli, kterou jste hráli při budování této úžasné platformy pro sportovní, hudební a zábavné zážitky ve virtuální realitě.“

Společnost doposud vysílala ve virtuální realitě živé i nahrané streamy. Ty se zpravidla týkaly sportovních, hudebních a zábavních akcí. V minulosti NextVR spolupracovalo například s NBA, WWE, FOX Sports, Live Nation, Wimbledon a International Champions Cup. Dokonce podporovalo i různé platformy, jako je Oculus Rift, Windows Mixed Reality, Gear VR, Daydream View, PlayStation VR, Vive, iOS a Android.

Apple

Zdroj: Dotekomanie.cz

Tato akvizice je jen vyústěním velkého zájmu Applu o virtuální realitu. V posledních letech koupil výrobce VR headsetu Vrvana a mimo jiné získal patent na sluchátka se smíšenou realitou se systémy rozpoznávání gest.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim