reklama

Apple dává najevo, že ho VR svět zajímá

Apple dává najevo, že ho VR svět zajímá
2020-05-17T13:30:48+01:00
• 17. 5. 2020

Zdroj: Neowin

Společnost Apple byla poprvé zachycena při jednání s NextVR minulý měsíc. Během jednání se měla řešit potenciální akvizice kalifornského poskytovatele různých událostí skrze virtuální realitu. Technologický gigant dnes akvizici konečně potvrdil. Jak je u těchto dohod zvykem, ani tentokrát nebyly podmínky odkupu zveřejněny. 

Apple získává NextVR

Dle zahraničních zdrojů ale měla firma za NextVR vytasit 100 mil. dolarů, což není zrovna málo. Není ani jasné, co vlastně s touto akvizicí Apple vyhlíží. Pravděpodobně mu půjde o specifickou VR technologii, kterou NextVR vlastní. Samotná firma NextVR ve své poslední zprávě uvedla:

„NextVR míří novým směrem. Děkujeme našim partnerům a fanouškům z celého světa za roli, kterou jste hráli při budování této úžasné platformy pro sportovní, hudební a zábavné zážitky ve virtuální realitě.“

Společnost doposud vysílala ve virtuální realitě živé i nahrané streamy. Ty se zpravidla týkaly sportovních, hudebních a zábavních akcí. V minulosti NextVR spolupracovalo například s NBA, WWE, FOX Sports, Live Nation, Wimbledon a International Champions Cup. Dokonce podporovalo i různé platformy, jako je Oculus Rift, Windows Mixed Reality, Gear VR, Daydream View, PlayStation VR, Vive, iOS a Android.

Apple

Zdroj: Dotekomanie.cz

Tato akvizice je jen vyústěním velkého zájmu Applu o virtuální realitu. V posledních letech koupil výrobce VR headsetu Vrvana a mimo jiné získal patent na sluchátka se smíšenou realitou se systémy rozpoznávání gest.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat