Odzu ochranné sklo je téměr neviditelné recenze

Odzu ochranné sklo je téměr neviditelné [recenze]
2020-04-14T07:40:43+02:00
• 14. 4. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

7

Společnost Odzu má ve svém produktovém portfoliu hned celou řadu kvalitních ochranných skel pro mobilní telefony. Najdeme zde například ochranná skla pro blokování modrého světla či soukromí. K nám do redakce dorazil kousek pod názvem Glass Screen Protector E2E. 

Glass Screen Protector E2E nabízí ochranu z tvrzeného skla Odzu a přidává černé okraje, díky čemuž se plynule prolíná s řečnými rámečky kolem nádherného displeje iPhonu.

Odzu Glass Screen Protector E2E – jak je silné?

Obecně řečeno, drop testy nejsou příliš spolehlivé nebo vědecké. Každý pád z výšky je v podstatě jedinečný z množství úhlové hybnosti. Rozhodli jsme se v tomto testování vystavit ochranné sklo běžnému používání, nikoliv pádům z výšky. Jak tedy Odzu Glass Screen Protector E2E pro iPhone XS dopadl po dvou měsících?

Ačkoliv v dnešní době existuje celá řada pojištění, jako je například AppleCare, stále doporučujeme ochranná skla používat. Pokud navíc máte telefon již po záruce, můžete se taková oprava displeje u iPhonu vyšplhat na opravdu vysoké částky. Použitím ochranného skla se ale vyhnete malým škrábancům, zbytečným prasklinám a dalším poškozením částí. 

Odzu

Zdroj: Dotekomanie.cz

Během testování jsem se setkal s prasklým ochranným sklem od Odzu, ovšem displej telefonu nebyl nijak poškozen, což je nejdůležitější. Prasklé testované sklo bylo způsobeno mou nešikovností, kdy jsem ve velké výšce telefon upustil. Rozbité sklo jsem tedy vyměnil za nové a s testováním začal znovu a lépe. 

Odzu

Zdroj: Dotekomanie.cz

V podstatě za celé dva měsíce jsem se nesetkal s žádným problémem, který by se u ochranného skla objevil. Samozřejmě se na testovaném sklu nachází pár mini škrábanců, to ale způsobilo nošení v kapse s klíči. Po celou dobu jsem byl se sklem velmi spokojen. Jedná se totiž o transparentní tvrzené sklo s tvrdostí 9H. Tloušťka ochranného sklíčka pak činí pouhých 0,3 mm. Výrobce zde implementoval také 2.5D zaoblení skla, které zajišťuje lepší spojení skla a zařízení. Odzu na svém webu taktéž uvádí, že je zde přítomný 99,9% HD průhledný hydrofobní a oleofobní potah skla. Tato část má chránit proti potu a otiskům prstů. Pravdou je, že se na sklu mnoho otisků prstů nenachází. Takže určitým způsobem tento potah opravdu funguje. 

Instalace ochranného skla

Všechna ochranná skla Odzu jsou ve své podstatě stejná – jednoduchá a rychlá instalace. Jak tedy taková instalace skla probíhá, se nyní dozvíte.

Prvním krokem je samozřejmě vyčištění displeje iPhonu pomocí přiloženého hadříku z mikrovlákna a nálepky na shromažďování prachu. Jakmile je displej čistý, umístěte rámeček kolem telefonu. Následně odloupněte zadní část ochranného skla, umístěte jej přesně do středu telefonu a uprostřed skla zatlačte. 

Odzu

Zdroj: Dotekomanie.cz

I přesto, že displej telefonu vyčistíte, může se stát, že se pod displejem nějaký ten prach objeví. Abyste takovému neštěstí předešli, doporučuji být v opravdu čisté místnosti. Během aplikování skla jsem se ale potkal s jiným problémem. Na skle se totiž objevily malé bubliny, které se nacházely v oblasti hran displeje. Zbavit se těchto bublin bylo opravdovou královskou bolestí. 

Po silném zatlačení a delší trpělivosti se mi ale přeci jen podařilo vytlačit vzduch a tím se bublin zbavit. 

Proč zvolit Odzu Glass Screen Protector E2E

Ochranné sklo je obecně dobré mít na svém chytrém telefonu, zvláště pokud se k zařízení chováte nešetrně. Konkrétně tento chránič displeje vykonává lepší práci než jiné ochranné pomůcky. Kromě toho jsou hrany skla velmi příjemné, takže při přejetí prstem necítíte žádné nepříjemné škrábání, jak tomu tak bývá. Mnohdy si ani nevšimnete, že máte ochranné sklo na telefonu, za což velký palec pro firmu Odzu. 

ochranné sklo

Zdroj: Odzu.com

Celkově vzato je Odzu Glass Screen Protector E2E pohodlný, odolný a přehlédnutelný. Pokud tedy hledáte na svůj iPhone či jiný mobilní telefon ochranné sklo, mohu vám výrobky Odzu doporučit. V poměru cena/výkon jde o velmi důstojnou ochranu displeje.

Klady:

  • Design zapadající do přední části iPhonu.
  • Chrání displej před poškrábáním a pádem.
  • Snadný proces aplikování.
  • Odpuzuje otisky prstů.  
  • Hrany jsou zakřivené.
  • Cena.

Zápory:

  • Při aplikaci se mohou stále objevit bubliny či prach.

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Odzu. Ochranné sklo pro iPhone a další telefony zakoupíte ZDE

Odzu

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Roman Minárik

24. 4. 2020, 20:16

A funguje pri použití tohto skla aj snímač prstov na displeji?

Koupil jsem před třemi lety v Číně nějaké noname sklo a je na telefonu dodneška. Nepoškozené, nepoškrábané… cena 0,5 dolaru…

Pavel Novak

14. 4. 2020, 10:40

Klady:
Chrání displej před poškrábáním a pádem… Jak ochrání před pádem?

Zdeněk Koutský

VIP 14. 4. 2020, 10:41

V textu jsem uvedl, že mi telefon spadl z výšky. Displej a všechny části sklo ochránilo. To je důvod, proč jsem v kladech tuto část zmínil

Ochrání ho tak, že místo displeje rupne ochranné sklo. To si člověk zvládne vyměnit sám a za zlomek ceny displeje.

Hakus von Tyros

13. 4. 2020, 20:25

Odzu ?
Znám. Světu známá firma.
Si zakoupím zásobu nejméně na dalších 25 let.

Zdeněk Koutský

VIP 13. 4. 2020, 21:23

Osobně mohu Odzu doporučit, alespoň po mé zkušenosti

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat