reklama

OnePlus Pay se představí během pár týdnů aktualizováno

OnePlus Pay se představí během pár týdnů [aktualizováno]
2020-03-25T07:35:59+01:00
• 25. 3. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

4

Aktualizováno 25. 3.

Společnost OnePlus se nyní chystá k představení nových modelů. Měli bychom se jich dočkat během první poloviny dubna, ale kromě toho se dočkáme uvedení nové platební metody OnePlus Pay. Samotná služba byla oznámena minulý rok s tím, že mezi uživatele zamíří v tomto roce. Zatím sice společnost mlčí, ale již se OnePlus Pay objevilo na některých zařízeních této firmy. Konkrétně se ji podařilo zaznamenat na OnePlus 7T Pro.

OnePlus Pay 728x781x

Zdroj: gizchina.com

Z dostupných informací vyplývá, že OnePlus Pay bude v počátku podporovat jen tři banky – Guangfa Bank, Minsheng Bank a SPDB. První se novinky dočkají v Číně, následovat by měla Indie. Vzhledem k velikosti bankovního trhu neočekáváme, že by došlo k masivnímu rozšíření v Evropě. Možná ale OnePlus bude spolupracovat s jinou službou a v nějaké formě se dočkáme i u nás. Zde bude hodně záležet na tom, s kolika bankami a společnostmi OnePlus podepíše spolupráci.

Původní článek 27. 9.

OnePlus si vybralo poněkud zvláštní strategii představení novinek. Pro americký trh se vysílalo video nevalné kvality, zatímco v Indii se konalo velké představení novinek streamované na Youtube. Dočkali jsme se novinky v podobě OnePlus 7T, přičemž evropskou dostupnost se dozvíme až 10. října. V Indii mimo jiné došlo na uvedení OnePlus TV s Android TV. O něco zajímavější oznámení se ale točilo kolem OnePlus Pay, nové platební metody.

OnePlus 7T oficiálně, nabízí lepší displej a trojici foťáků na zádech

OnePlus Pay

V podstatě jsme se dočkali informace, že společnost OnePlus již nějakou dobu pracuje na vlastní platební metodě. K oficiálnímu představení dojde v roce 2020, ale kdy se tak přesně stane, není známo. Dá se ale předpokládat, že oficiální oznámení OnePlus Pay bude součástí představení smartphonů OnePlus 8 nebo OnePlus 8T.

Zdroj: OnePlus

Společnost v rámci oznámení nebyla nijak konkrétní. Nevíme ani to, jestli se bude jednat o globální službu, nebo bude dostupná jen na indickém trhu, kde došlou k oznámení. Dle slov OnePlus má ale konkurovat službám jako Google Pay nebo Apple Pay.

Zde je ale nutné dodat, že konkurence je ještě silnější. V tuto chvíli se rozšiřují služby jako Fitbit Pay a Garmin Pay. OnePlus ale nebude prvním výrobcem s vlastní platební metodou. Příkladem může být i Samsung, který nabízí Samsung Pay, ale dostupnost služby jako takové je značně omezená.

Je tedy otázkou, jestli OnePlus má vůbec kapacitu na nastartování konkurenční služby. Je nutné vzít v potaz, že OnePlus bude muset řešit integraci nejrůznějších služeb společně s navázáním spolupráce s bankami. Pokud se chce firma vydat touto cestou, zřejmě se u nás jen tak nedočkáme. Možná ale OnePlus překvapí, když naváže spolupráci například se službou Revolut.

Zdroje: pocket-lint.com, androidcentral.com, gizchina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jakub Miakyš

27. 9. 2019, 17:57

Boha, toto je najhoršia správa akú som v histórii OnePlus počul. Nie len pretože je to katastrofálne zlý nápad, so snahou už beztak fragmentovať trh, ktorý by si zaslúžil byť jednotný, ale aj pretože, OnePlus bol „Anakin Skywalker“ a stál za z neho „Darth Vader“. Vždy bol ukážkovým partnerom bez zbytočneho blotwaru a nechutnou snahou urobiť si vlastnú servisu, ktorá bude horšia ako exis

Pavel Misař

27. 9. 2019, 20:34

Toto taky nechápu, OnePlus vždy fungoval bez bloatwaru na Google službách a teď toto? :O

lukas partys

27. 9. 2019, 13:14

Hlavně chceš aby One+ spravoval tvoje finance, když v minulosti měli tak špatné zabezpečení, že jim utekli čísla kreditních karet a ccv kódy.

Pavel Grec

27. 9. 2019, 11:06

To fakt chceš… One + pay v mobilu, které ti pro 100 lidí co si koupili one + nepodpoří žádná banka.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat