reklama

Prodeje smartphonů rekordně klesly, situace se jen tak nezlepší

Prodeje smartphonů rekordně klesly, situace se jen tak nezlepší
2020-03-25T06:45:11+01:00
• 25. 3. 2020

Zdroj: MacRumors

3

Celosvětové prodeje chytrých telefonů v průběhu února klesly o neuvěřitelných 38 %. Může za to pochopitelně dění kolem koronaviru, který útočí nejen na lidské životy, ale také ekonomiku. Právě v rámci ekonomiky se celkové dodávky telefonů dočkaly největšího poklesu v historii.

Prodeje raketovým tempem klesají

Výrobci mobilních telefonů dodali v únoru 2020 odhadem 61,8 mil. kusů, což je výrazný pokles oproti stejnému období z roku 2019, kdy bylo prodáno 99,2 mil. telefonů. Poptávka navíc v Asii výrazně poklesla, což vedlo k významnému snížení prodejů. Asie ale měla vliv na celý svět. Některé asijské továrny nebyly totiž schopny vyrábět smartphony z důvodu karantény a cestovního omezení. 

Prodeje

Zdroj: MacRumors

„Únor 2020 zaznamenal největší pokles v historii celosvětového trhu se smartphony. Nabídka a poptávka po telefonech se v Číně snížila, což samé platí napříč celé Asie. Je to zkrátka období, na které bude průmysl chtít velice rychle zapomenout.“

Analytik Yiwen Wu uvedl, že ačkoli v Číně již nyní jsou náznaky zlepšení, očekává se, že celosvětové dodávky budou i v průběhu března 2020 velice slabé. Většina států stále bojuje s koronavirem. Apple obchody v několika zemích, včetně Spojených států amerických, jsou prozatím uzavřeny a miliony spotřebitelů jsou v doma nebo nemohou nakupovat nová zařízení. Situace se tedy v blízké budoucnosti nezlepší. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Ondrej Jandos

25. 3. 2020, 7:18

Když jsou lidi doma, tak jim moc telefony po zemi nepadaj :)

Máte tam chybku v r. 2020 ne 2002

Přemysl Vaculík

VIP 25. 3. 2020, 7:10

Díky za upozornění, opraveno.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim