reklama

Česká spořitelna rozšiřuje podporu placení hodinkami

Česká spořitelna rozšiřuje podporu placení hodinkami
2019-09-24T19:30:57+02:00
• 24. 9. 2019
2

Česká spořitelna se vrhla do bezkontaktního placení mobilním telefonem vlastní aplikací, ale nakonec jsme se dočkali podpory zavedených metod jako Google Pay nebo Apple Pay. Sice se jedná o nejrozšířenější služby, ale rozhodně to neznamenalo, že by se společnost někde zastavila. Nyní spouští podporu další metod.

Česká spořitelna nabízí Garmin Pay a Fitbit Pay

Majitelé chytrých hodinek značek Garmin a FitBit nově budou moci platit metodami Garmin Pay a Fitbit Pay i u České spořitelny. Ta v podstatě doplňuje své portfólio služeb, čímž dává zákazníkům trochu lepší servis. Samozřejmě je otázkou, kolik klientů této banky má k dispozici zařízení od jmenovaných výrobců, ale zjevně se jedná o vhodnou investici do podpory a rozšiřování.

„Zájem klientů o placení pomocí chytrých telefonů a hodinek je obrovský. Bezkontaktní platby jsme poprvé spustili před rokem prostřednictvím vlastní aplikace Poketka a po letošním rozšíření platebních metod o služby Apple Pay či Google Pay se počet klientů, kteří platí mobilním zařízením, zvýšil na více než 120 tisíc,” říká Jan Hailich, manažer platebních řešení v České spořitelně a dodává: „Spuštěním Garmin Pay a Fitbit Pay doplňujeme nabídku bezkontaktních plateb o všechna nejmodernější řešení, která jsou na trhu k dispozici.”

Dnešním dnem tak mohou klienti České spořitelny platit bezkontaktně službami Garmin Pay a Fitbit Pay. V samotné mobilní aplikaci pro chytré hodinky stačí zadat platební kartu Visa či Mastercard a provést aktivaci.

 

Česká spořitelna se pochlubila

Kromě oznámen této novinky nám společnost poskytla další informace kolem bezkontaktního placení mobilními telefony či hodinkami.

  • Chytré hodinky Apple Watch používá přibližně pětina ze všech klientů České spořitelny, která si službu Apple Pay aktivovala.
  • Celkový počet transakcí s Apple Pay uskutečněných na platebních terminálech, v internetových obchodech a při výběrech z bankomatů dosáhl 7,2 milionu. Objem transakcí za osm měsíců činí téměř 3,5 miliardy korun.
  • Klienti přes Google Pay za necelé tři měsíce provedli 625 tisíc transakcí v celkovém objemu 286,9 milionu korun.
  • Průměrná výše jedné platby prostřednictvím Apple Pay se pohybuje okolo částky 500 Kč, což je přibližně o 40 Kč více, než u Google Pay.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

David Rieger

24. 9. 2019, 21:28

Tyv.ole, platba hodinkama na wear os google pay nelze, gugl to zatrhnul. Velky bratr je ko.kot

Přemysl Vaculík

VIP 24. 9. 2019, 21:42

Tam je spíš kiks v tom, že se u nás oficiálně neprodávají. Ale jako souhlasím, divím se, proč něco takového blokuje.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat