reklama

Česká spořitelna rozšiřuje podporu placení hodinkami

Česká spořitelna rozšiřuje podporu placení hodinkami
2019-09-24T19:30:57+02:00
• 24. 9. 2019
2

Česká spořitelna se vrhla do bezkontaktního placení mobilním telefonem vlastní aplikací, ale nakonec jsme se dočkali podpory zavedených metod jako Google Pay nebo Apple Pay. Sice se jedná o nejrozšířenější služby, ale rozhodně to neznamenalo, že by se společnost někde zastavila. Nyní spouští podporu další metod.

Česká spořitelna nabízí Garmin Pay a Fitbit Pay

Majitelé chytrých hodinek značek Garmin a FitBit nově budou moci platit metodami Garmin Pay a Fitbit Pay i u České spořitelny. Ta v podstatě doplňuje své portfólio služeb, čímž dává zákazníkům trochu lepší servis. Samozřejmě je otázkou, kolik klientů této banky má k dispozici zařízení od jmenovaných výrobců, ale zjevně se jedná o vhodnou investici do podpory a rozšiřování.

„Zájem klientů o placení pomocí chytrých telefonů a hodinek je obrovský. Bezkontaktní platby jsme poprvé spustili před rokem prostřednictvím vlastní aplikace Poketka a po letošním rozšíření platebních metod o služby Apple Pay či Google Pay se počet klientů, kteří platí mobilním zařízením, zvýšil na více než 120 tisíc,” říká Jan Hailich, manažer platebních řešení v České spořitelně a dodává: „Spuštěním Garmin Pay a Fitbit Pay doplňujeme nabídku bezkontaktních plateb o všechna nejmodernější řešení, která jsou na trhu k dispozici.”

Dnešním dnem tak mohou klienti České spořitelny platit bezkontaktně službami Garmin Pay a Fitbit Pay. V samotné mobilní aplikaci pro chytré hodinky stačí zadat platební kartu Visa či Mastercard a provést aktivaci.

 

Česká spořitelna se pochlubila

Kromě oznámen této novinky nám společnost poskytla další informace kolem bezkontaktního placení mobilními telefony či hodinkami.

  • Chytré hodinky Apple Watch používá přibližně pětina ze všech klientů České spořitelny, která si službu Apple Pay aktivovala.
  • Celkový počet transakcí s Apple Pay uskutečněných na platebních terminálech, v internetových obchodech a při výběrech z bankomatů dosáhl 7,2 milionu. Objem transakcí za osm měsíců činí téměř 3,5 miliardy korun.
  • Klienti přes Google Pay za necelé tři měsíce provedli 625 tisíc transakcí v celkovém objemu 286,9 milionu korun.
  • Průměrná výše jedné platby prostřednictvím Apple Pay se pohybuje okolo částky 500 Kč, což je přibližně o 40 Kč více, než u Google Pay.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

David Rieger

24. 9. 2019, 21:28

Tyv.ole, platba hodinkama na wear os google pay nelze, gugl to zatrhnul. Velky bratr je ko.kot

Přemysl Vaculík

VIP 24. 9. 2019, 21:42

Tam je spíš kiks v tom, že se u nás oficiálně neprodávají. Ale jako souhlasím, divím se, proč něco takového blokuje.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim