reklama

Mobily Nokia – m─Ťn├ş se pl├ín aktualizac├ş na Android 10 a Go Edition aktualizov├íno

Mobily Nokia – m─Ťn├ş se pl├ín aktualizac├ş na Android 10 a Go Edition [aktualizov├íno]
2020-03-11T16:45:38+02:00
ÔÇó 11. 3. 2020

Zdroj: Google.com

2

Aktualizováno 11. 3.

CEO spole─Źnosti HMD, kter├í stoj├ş za mobily Nokia, nyn├ş zve┼Öejnil nov├Ż pl├ín aktualizac├ş na Android 10, kter├Ż byl pozm─Ťn─Ťn kv┼»li aktu├íln├ş epidemii. Dojde ke zdr┼żen├ş jen pro n─Ťkter├ę modely. P┼»vodn├ş pl├ín po─Ź├ştal s aktualizac├ş mobil┼» Nokie 2.2, 3.1 Plus, 3.2 a 4.2 v t─Ťchto dnech, ale nov├Ż pl├ín zmi┼łuj ukazuje jin├ę na─Źasov├ín├ş aktualizac├ş.

Nokia 2.2 dostane Android 10 ke konci tohoto ─Źtvrtlet├ş. Na p┼Öelomu aktu├íln├şho a druh├ęho ─Źtvrtlet├ş bude aktualizace dostupn├í pro modely Nokia 2.3, 3.2, 4.2, 7.2, 6.2, 3.1 Plus┬á a Nokia 8 Sirocco. Nokia 5.1 Plus a Nokia 1 Plus se do─Źkaj├ş a┼ż ve druh├ęm ─Źtvrtlet├ş a p┼Öibli┼żn─Ť v obdob├ş konce dubna a kv─Ťtna obdr┼ż├ş Android 10 modely Nokia 2.1, 3.1, 5.1 a 1.

ES1G38NWAAcrIV4 3508x2482x

Zdroj: HMD Global

Aktualizováno 27. 9.

Spole─Źnost HMD Global nezanedb├ív├í aktualizace, co┼ż je nap┼Ö├şklad vid─Ťt u prodlou┼żen├ş podpory star┼í├şch model┼». Ostatn─Ť i nez├ívisl├ę statistiky poukazuj├ş, ┼że se spole─Źnost dob┼Öe star├í o vydan├ę modely. Je┼ít─Ť p┼Öed p┼Öedstaven├şm a uveden├şm stabiln├ş verze Androidu 10 jsme se do─Źkali ofici├íln├şho pl├ínu aktualizac├ş. V tomto t├Żdnu jsme se dokonce do─Źkali Androidu 10 Go Edition, kde jsme nep┼Öedpokl├ídali, ┼że by se v├Żrobci hrnuli do vyd├ív├ín├ş pro star┼í├ş modely.

HMD Global ale nezklamalo. Spole─Źnost ofici├íln─Ť zve┼Öejnila pl├ín pro sv├ę Go mobily. Prvn├ş se do─Źk├í Nokia 1 Plus, a to konkr├ętn─Ť v prvn├ş ─Źtvrtin─Ť roku 2020. N├ísledovat budou modely Nokia 2.1 a Nokia 1.

Zdroj: HMD Global

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek 22. 8.

Zrovna dnes jsme se dozv─Ťd─Ťli, ┼że n├ísledn├í verze mobiln├şho opera─Źn├şho syst├ęmu od Googlu se bude jmenovat jen Android 10. Ji┼ż nebude sou─Ź├íst├ş dopl┼łkov├Ż n├ízev v podob─Ť n─Ťjak├ę cukrovinky. Sou─Źasn─Ť spole─Źnost HMD Global zve┼Öej┼łuje pl├ín aktualizac├ş smartphon┼» Nokia na Android 10, by┼ą je┼ít─Ť nen├ş k dispozici stabiln├ş verze.

Nokie a aktualizace na Android 10

Juho Sarvikas, ┼Öeditel produkt┼» u spole─Źnosti HMD Global, zve┼Öejnil na sv├ęm Twitteru jednoduchou infografiku, kter├í popisuje pl├ín aktualizac├ş mobiln├ş telefon┼» Nokia na Android 10. Z n├ş jednodu┼íe vypl├Żv├í, ┼że se do─Źk├íme n─Ťkolika vln, kdy bude dostupn├Ż nov├Ż syst├ęm pro n─Ťkolik mobiln├şch telefon┼».
V prvn├ş ┼Öad─Ť se do─Źkaj├ş smartphony Nokia 7.1, Nokia 8.1 ┬áa Nokia 9 PureView. Konkr├ętn─Ť se Android 10 na n─Ť dostane je┼ít─Ť tento rok.

Na p┼Öelomu roku se do─Źkaj├ş modely Nokia 6.1 (recenze), Nokia 6.1 Plus┬áa Nokia 7 Plus (recenze). V prvn├şm ─Źtvrtlet├ş se bude pokra─Źovat modely Nokia 2.2, Nokia 3.1 Plus, Nokia 3.2 a Nokia 4.2.

Z┼Öejm─Ť v b┼Öeznu se je┼ít─Ť do─Źkaj├ş smartphony Nokia 1 Plus, Nokia 5.1 Plus a Nokia 8 Sirocco (recenze). V druh├ęm kvart├ílu roku 2020 budou n├ísledovat mobily Nokia 2.1, Nokia 3.1, Nokia 5.1 (recenze) a Nokia 1.

Zdroj: HMD Global

Na informaci upozornil Josef Zvolanek @JosefZvolanek, d─Ťkujeme.

Zdroje: twitter.com, twitter.com, fonearena.com, gizmochina.com

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Mat─Ťj Koudelka

23. 1. 2020, 23:27
Android aplikace

Pr├ív─Ť jsem po obdr┼żel aktualizaci na Nokii 6.1.
Je naprosto skv─Ťl├í.

Tak kv┼»li vylou─Źen├ş modelu Nokia 8 z aktualizac├ş OS jsem ji┼ż nad Nokii zlomil h┼»l a po┼Ö├şdil ONE+ Nov├í 8 byla stejn─Ť p─Ťkn─Ť drah├í !!! Dnes jsou Nokie u┼ż op─Ťt o parn├şk pozadu ve v┼íech ukazatel├şch a to ka┼íl├ín├ş na dlouhodobou z├íkaznickou podporu je asi smete do propadli┼ít─Ť d─Ťjin…Docela jim to p┼Öeji, u┼ż nem├ím n├íladu podporovat ty jejich p┼Öedra┼żen├ę klumprty !!!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim