Google představil Android 10 (Go edition) pro levné mobily

Google představil Android 10 (Go edition) pro levné mobily
2019-09-25T19:30:09+02:00
• 25. 9. 2019

Google v roce 2018 představil Android (Go Edition), což je speciálně upravená verze pro smartphony a jiná zařízení se slabším hardwarem. Systém jako takový je designovaný například pro zařízení s operační pamětí o velikosti 1,5 GB a méně. Je jasné, že se tato verze systému týká hlavně levných mobilů pro rozvíjející se trhy, ale i na našem trhu se dá objevit několik modelů. Nyní jsme se dočkali představení verze Android 10 (Go edition).

Google Gallery Go získává nastavení pro tmavý vzhled [aktualizováno]

Android 10 (Go edition)

Google se opět zaměřil na rychlost, efektivitu a zabezpečení. Co se týče první zmiňovaného vylepšení, tak aplikace se mají spouštět o 10 % rychleji než na Androidu 9 (Go edition). Do zabezpečení implementoval technologii Adiantum, která je hlavně designovaná pro hardwarově slabá zařízení. Díky tomuto bezpečnostnímu prvku bude dostupné efektivní šifrování na každém zařízení s Androidem 10 (Go Edition).

Systém jako takový bude disponovat většinou novinek představených v Androidu 10, ale některé z nich budou omezeny kvůli náročnosti na hardware. Nějaké drastické novinky zde nehledejte, některé se ale mohou hodit vývojářům při tvoření efektivních, malých a nenáročných aplikací. Ostatně jsou k dispozici aplikace jako Youtube Go, Google Go a další. Jiné společnosti mají takzvané aplikace Lite a postupně jich přibývá.

Google se ostatně také patřičně pochlubil. Do programu Go se zapojilo již 80 výrobců, kteří vytvořili 1600 modelů s touto upravenou verzí systému. Za zmínku stojí například Samsung A2 nebo Xiaomi Redmi Go. Smartphony s Androidem Go jsou dostupné ve více než 180 zemích a jejich cena začíná například na 27 dolarech.

Google bohužel nezveřejnil jakýkoliv plán aktualizací. Zřejmě to zůstane na výrobcích jako takových, ale dá se předpokládat, jak se asi zachovají u mobilů s nízkou cenou. Zřejmě se tak dočkáme verze Android 10 (Go edition) až u nových mobilů. Nechme se překvapit, třeba se najde nějaký výjimka.

Pokud vás zajímavá vývoj Go/Lite aplikací, tak je již připravena stránka pro vývojáře. Na ní najdete nejrůznější rady, postupy a návody na vylepšení aplikací.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat