reklama

iPhone se po letech dočkal prodejního nárůstu

iPhone se po letech dočkal prodejního nárůstu
2020-03-06T19:37:45+01:00
• 7. 3. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

iPhone po dlouhé době zazářil. Podle posledních odhadů společnosti Gartner došlo v období Vánoc poprvé po čtyřech letech po sobě jedoucích čtvrtletích k prodejnímu růstu. Samozřejmě víme, že Vánoce byly pro Apple rekordní, a to především díky 91,8 mld. dolarů, které vydělal. Tim Cook mimo jiné naznačil, že velkou roli v tomto úspěchu hrál iPhone 11. 

iPhone jde konečně nahoru

Společnost Apple dle všeho vykázala příjmy ve výši 55,96 mld. dolarů. Samotný jednatel firmy prohlásil, že největší úspěchy sbíral model iPhone 11, který nahradil XR. Samozřejmě Apple nezveřejňuje podrobné informace o prodejních čísel, takže se musíme spoléhat na analytické společnosti. Ovšem Tim Cook nám sdělil, že během tří měsíců byl nejúspěšnější iPhone 11. 

iPhone

Zdroj: 9to5mac

iPhone 11 tak porazil i vlajkové modely 11 Pro a 11 Pro Max. Podle Gartneru měl Apple prodat 69,5 mil. kusů iPhonů, což je o pět milionů více než ve stejném čtvrtletí loňského roku. Díky tomu má firma 17,1% podíl na trhu. Samsung je lídrem trhu jen o 0,2 %. Poprvé po čtyřech letech po sobě jedoucích čtvrtletích došlo k prodejnímu růstu, a to o 7,8 %. Tomu měly dopomoci mírně snížené ceny iPhonů na určitých trzích, hlavně v Číně. Právě na čínském trhu se Apple dočkal 39% prodejního nárůstu.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim