Mobily budou o něco rychlejší díky UFS 3.1

Mobily budou o něco rychlejší díky UFS 3.1
2020-02-04T18:00:27+02:00
• 4. 2. 2020

Před dvěma lety jsme se dočkali oznámení standardu UFS 3.0, který zatím zamířil mezi nejvybavenější smartphony. Ještě se plně nerozšířil a již zde máme další verzi v podobě UFS 3.1. Nový standard byl schválen teprve před několika dny a dá se očekávat, že se v dohledné době objeví první mobily, které nabídnou podporu pro UFS 3.1.

UFS 3.1

Tentokrát jsme se nedočkali nějakých razantních změn v rámci základních specifikací. Ostatně propustnost zůstává na hodnotě 2,9 GB/s. I tak jsme se ale dočkali několika změn, které budou znamenat zvýšení rychlosti pro mobily, zejména z pohledu běžného používání.

Nový standard v podstatě nabízí tři novinky. První se jmenuje Write Booster, která využívá pseudo-SLC cache pro zvýšení rychlosti zápisu. Podobnou techniku najdeme například i iPhonů nebo iPadů. Další novinka se jmenuje Deep Sleep, která bude sloužit pro úsporu energie v době nepoužívání. Dále jsme se dočkali Performance Throttling Notification, což je systém na upozorňování sníženého výkonu v případě přehřátí.

Poslední významnější novinkou je UFS Host Performance Booster, která nabízí možnost využívání cache pro uložení adres v systémové DRAM, díky tomu mohou být data rychleji dostupná.

Sice došlo na oznámení, ale zatím žádná společnost nepotvrdila, že novinku nasadí u svých mobilů. Dá se předpokládat, že první firmou může být OnePlus, která jako první použila UFS 3.0.

Zdroje: xda-developers.com, xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat