reklama

Galaxy S20 Ultra 5G – první dojmy video

Galaxy S20 Ultra 5G – první dojmy [video]
2020-02-11T20:02:05+01:00
• 11. 2. 2020

Zdroj: Dotekománie.cz

Kromě menších modelů Galaxy S20, na které se můžete podívat v samostatném článku, jsme se dočkali také Galaxy S20 Ultra 5G. Ten nabízí v první řadě větší displej s úhlopříčkou 6,9 palce a ještě lepší fotoaparát.

První dojmy Galaxy S20 Ultra 5G

Nejvyšší model Samsungu je opravdu velký a ovládání jednou rukou je tak trochu nepohodlné. Úhlopříčka bez mála sedm palců, která dříve patřila malým tabletům, se nám dostává do kapsy.

První dojmy na menší Galaxy S20 a S20+

Dostupný bude pouze ve dvou barvách. Černé a šedé, které nyní můžete vidět na snímcích níže. Obzvlášť šedá se nám v realitě moc líbila a vypadá vskutku luxusně. Také na ní tolik neulpívají otisky prstů jako na černé. Displej podporuje 120 Hz pro plynulejší zobrazení a jedná se o Dynamic AMOLED, na který je radost pohledět.

galaxy s20 ultra

Foťák jako dalekohled

Největší chloubou je rozhodně fotoaparát. Ty máme na zádech hned čtyři. Celý čtvercový modul na zádech je vcelku dost vystouplý a na stole se telefon dost viklá.

Hlavní snímač nabízí rozlišení 108 MPx a využívá technologii Nona Binning. Při nedostatku světla spojí devět pixelů do jednoho a ve finále má tak nabídnout skvělé noční snímky v rozlišení 12 MPx. Naopak při dostatečném osvětlení dokáže vyprodukovat i 108MPx fotografie.

galaxy s20 ultra

Dále máme na zádech ultraširokoúhlý snímač a také teleobjektiv s 10násobným optickým přiblížením. Ten navíc nabízí rozlišení 48 MPx a optickou stabilizaci. Díky tomu lze využít tzv. Space zoom, neboli až 100násobné digitální přiblížení.

Při tomto maximálním zoomu je ale opravdu náročné udržet pevnou ruku a výstup z prvních dojmů nevypadá příliš kvalitně. Desetinásobné přiblížení ale bude jistě použitelnější. Sestavu foťáků doplňuje snímač hloubky.

galaxy s20 ultra

8K video

Přední senzor dostal v malém výřezu uprostřed displeje rozlišení rovnou 40 Mpx. Video lze nahrávat maximálně v rozlišení 8K. Novinkou je také funkce Single Take. Během ní telefon několik sekund snímá okolí a pak vám umělá inteligence vybere nejlepší fotky ze všech foťáků na zádech a vytvoří také různé efekty.

Systémem je Android ve verzi 10 s nadstavbou One UI 2. Čtečka otisků prstů je stále ultrazvuková v displeji. Baterie nabízí kapacitu úctyhodných 5000 mAh. Samozřejmostí je podpora rychlého nabíjení a bezdrátového sdílení energie.

galaxy s20 ultra

16 GB RAM

Uvnitř tepe nejnovější Exynos 990 doplněný o 12 respektive dokonce 16 GB operační paměti dle úložiště. Skoro bych řekl, že to bude jeden z prvních telefonů s takto velkou kapacitou operační paměti. Úložiště má buď 128 nebo 512 GB. Za model Galaxy S20 Ultra 5G si ale nechá Samsung pořádně zaplatit. Na verzi se 128 GB si připravte 35 tisíc korun, na tu nejvyšší pak dokonce 40 tisíc. Prodej u nás bude zahájen 13. března. Co říkáte na tuto technologickou bestii vy?

Oficiálně: ohebné véčko Galaxy Z Flip s lepším displejem

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim