reklama

Lenovo představilo notebook ThinkBook Plus s e-ink displejem CES

Lenovo představilo notebook ThinkBook Plus s e-ink displejem [CES]
2020-01-10T12:24:52+01:00
• 9. 1. 2020

Lenovo na letošním veletrhu CES představilo spoustu zajímavých notebooků, včetně jednoho s podporou mobilních sítí 5G, Chromebooku s odnímatelnou klávesnicí a skládacího ThinkPadu za necelých 46 000 Kč bez DPH. Společnost ale představila ještě jeden zajímavý kousek.

ThinkBook Plus nabĂ­zĂ­ dva displeje

Jedná se o model ThinkBook Plus s druhĂ˝m e-ink displejem. Ten nabĂ­zĂ­ 10,8palcovĂ˝ displej (je velice podobnĂ˝ monochromatickĂ©mu displeji na ÄŤteÄŤce e-knih) a dokáže zobrazit oznámenĂ­ kalendáře a e-mailĹŻ z aplikace Microsoft Outlook. Dále zobrazuje e-knihy prostĹ™ednictvĂ­m aplikace Amazon Kindle a nejlĂ©pe ze všeho dokáže zaznamenávat poznámky pomocĂ­ stylusu – to vše bez nutnosti otevĂ­ránĂ­ notebooku.

Podle prvnĂ­ch reakcĂ­ je psanĂ­ na e-inkovĂ©m displeji velice citlivĂ© a pĹ™esnĂ©, a to i pĹ™esto, Ĺľe používáte stylus. MĹŻĹľe se tedy jednat o velice zajĂ­mavĂ©ho hráče na trhu, kterĂ˝ mĹŻĹľe zacĂ­lit na uĹľivatele, kteří rádi píšou poznámky ruÄŤnÄ› a na papĂ­r. HlavnĂ­ konkurencĂ­ v tomto případÄ› bude iPad Pro. Jeho systĂ©m iPadOS ale nenĂ­ na tak vysokĂ© Ăşrovni, aby dokázal konkurovat běžnĂ˝m desktopovĂ˝m systĂ©mĹŻm, byĹĄ je Apple na dobrĂ© cestÄ› – recenzi iPadOS si mĹŻĹľete pĹ™eÄŤĂ­st na tomto odkazu.

Osobně se mi líbí myšlenka, že uživatel bude moci psát na notebooku poznámky, aniž by jej musel otevírat, a k tomu je automaticky uloží do aplikace OneNote. Podle dostupných informací by se tento model měl prodávat s procesorem Intel 10. generace (s možností aktualizace na Core i7), až 16 GB RAM a až 512GB SSD. Lenovo ThinkBook Plus bude v základní variantě stát necelých 28 000 Kč bez DPH.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim