reklama

MIUI 11 dostane rozmanitější kalibraci displeje

MIUI 11 dostane rozmanitější kalibraci displeje
2019-12-26T19:30:25+01:00
• 26. 12. 2019

Android má menší problém se samotnými úpravami od výrobců, jelikož se takto zpomalují aktualizace, zejména pro starší zařízení. Na druhou stranu se výrobci snaží implementovat nejrůznější vychytávky do systému. Xiaomi není výjimkou a jak se ukazuje, MIUI 11 dostane další novinku.

MIUI 11 a nastavení displeje

Ačkoliv jsme se již dočkali představení MIUI 11, tak to vypadá, že všechny novinky nebyly dostupné v den uvedení. XDA Developers se podařilo objevit při zkoumání systémových APK balíčků novinku, která souvisí s displejem, konkrétně s nastavením a kalibrací zobrazovacího panelu.

Novinka je obsažena v nové nightly verzi MUI 11 a obsahuje celkem čtyři nastavení barevného gamutu – Enhanced, Original, P3, a sRGB. Následně jsou k dispozici jednoduché posuvníky v rámci RGB (červená, zelená a modrá barva). Také se nabízí nastavení v rámci HSV (odstín, sytost, jas). Díky tomuto nastavení si budete moci upravit zobrazování podle svého.

Také je k dispozici ukázkový obrázek, na kterém se změny projevují v reálném čase. Nastavení jde kdykoliv obnovit do původního, nebo jednoduše smazat aktuální nastavení a vrátit se k původnímu. Vzhledem k tomu, že se novinka začíná objevovat už v nightly verzi MIUI 11, je možné, že se do stabilní varianty dostane v horizontu týdnů, případně několika měsíců.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim